Home > Závody > Faka na Mistrovství Slovinska pokořil Bulhar Anev. Vedlo se Cisarovi

Faka na Mistrovství Slovinska pokořil Bulhar Anev. Vedlo se Cisarovi

Martin Kaděrka

Jakov Fak našel na domácím šampionátu přemožitele. Po triumfu ve sprintu nestačil v následném hromadném startu na Krasimira Aneva. Naopak Teja Gregorinová vybojovala dvě zlata.

Sobotní sprinty

Sprint mužů měl dva čisté střelce – Jakova Faka a bulharského hosta Krasimira Aneva. Tito dva si to také rozdali o vítězství. Nakonec hrálo 12 vteřin ve prospěch domácího borce. Titul vicemistra Slovinska a celkové třetí místo bral Klemen Bauer. Za ním pak dojel junior Mitja Drinovec.

Pouhé čtyři biatlonistky se sešly na startu sprintu žen. Na čele se seřadily dvě Slovinky. Teja Gregorinová porazila druhou Anju Erženovou o 29 vteřin. Rozhodlo jedno trestné kolo navíc v podání Erženové. Následovaly dvě Američanky, Emily Dreissigackerová a Hallie Grossmanová.

Mezi dorostenci startoval slovinsko-český biatlonista Alex Cisar. Ve své kategorii mladších dorostenců tradičně neměl konkurenci, ale ovládl i absolutní dorostenecké pořadí. Jako jediný trefil všech 10 terčů.

Výsledky sprintů

Nedělní hromadné starty

Krasimir Anev si přesnou mušku přenesl i do hromadného startu. S 20 trefami dokonce zdolal Jakova Faka. Rodák z Chorvatska chyboval třikrát a zaostal za Bulharem o 40,5 sekundy. S větším odstupem bojovala o třetí místo skupinka tří závodníků. Američan Ethan Dreissigacker nakonec nechal za svými zády Roka Tršana a Lenarta Oblaka. Ti  nemuseli smutnit. V redukovaném pořadí slovinského šampionátu doprovodili na pódiu Jakova Faka.

Jen dvě nepřesnosti zaznamenala mezi ženami Teja Gregorinová, a tak nebylo o vítězce pochyb. Pětkrát chybující Anju Erženovou zdolala o více než dvě minuty. V americkém souboji opět Emily Dreissigackerová převýšila Hallie Grossmanovou.

„Jen“ jedno zlato tentokrát ukořistil Alex Cisar. Kvůli pěti chybám vestoje mu v absolutním pořadí dorostenců těsně unikl další triumf.

Výsledky hromadných startů

Foto: Jakov Fak (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *