Home > Závody > Na rakouském šampionátu dominovali Italové Wiererová a Bormolini

Na rakouském šampionátu dominovali Italové Wiererová a Bormolini

Dorothea Wiererová

Dějiště nadcházejícího Mistrovství světa otestovali rakouští a italští biatlonisté. Rakouskými šampiony se stali Katharina Innerhoferová a Julian Eberhard, ale absolutní výhry putovaly do Itálie.

Mistrovským bojům předcházely páteční testovací závody. Jel se sprint, který mezi muži jasně ovládl rychlý Julian Eberhard. Ženám kralovala Lisa Vittozziová, která těsně zdolala Dorotheu Wiererovou.

V sobotním vytrvalostním závodě si Julian Eberhard došel pro rakouský titul. V absolutním pořadí však kvůli čtyřem chybám stanul až na třetím místě. Zdolali ho Thomas Bormolini a Lukas Hofer. Kvůli zdravotním problémům nestartovali Simon Eder a Dominik Landertinger, čehož krom Eberharda využili i stříbrný David Komatz a bronzový Sven Grossegger.

Rakouské ženy utrpěly ve vytrvalostním závodě těžký debakl, zvlášť kvůli špatné střelbě. Dobře naopak střílela Dorothea Wiererová. Se dvěma nepřesnostmi porazila Karin Oberhoferovou o dvě a půl minuty. I Oberhoferová přitom trefila 18 terčů. Těsné třetí místo bylo v držení Lisy Vittozziové. Až za poslední Italkou dojela v rámci Mistrovství Rakouska zlatá Katharina Innerhoferová. Stříbro získala Fabienne Hartwegerová a bronz Susanne Hoffmannová.

Výsledky vytrvalostních závodů

Foto: Dorothea Wiererová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *