Home > Doporučujeme > Fourcade chce věřit, že je Loginov v jádru dobrý člověk. V Kontiolahti spolu konečně promluvili

Fourcade chce věřit, že je Loginov v jádru dobrý člověk. V Kontiolahti spolu konečně promluvili

Šest let trvalo, než spolu Martin Fourcade a Alexandr Loginov promluvili. Pár slov prohodili po tom, co Francouz dokončil v Kontiolahti svůj poslední závod v kariéře.

Fourcade dlouhodobě kritizoval, že se Loginov otevřeně neomluvil za užití dopingu a že nevysvětlil, jak a proč se k zakázané látce vůbec dostal. V rozhovoru pro ruskou televizi Match TV mimo jiné vysvětlil svou filozofii, co se týká dopingu ve sportu.

„Po posledním závodě jsme spolu prohodili pár slov, byl jsem za to rád. Bylo to poprvé, co jsme spolu mluvili po jeho diskvalifikaci. Řekl jsem mu, co bych z jeho strany rád viděl. Po celou kariéru jsem bojoval proti dopingu a pokud to někdo nechápe nebo tomu nerozumí, tak je to smutné. Pravidla jsou pravidla, pokud jste si odpykali trest, můžete se vrátit. Moje filozofie ale není založená na tom, že se nesmíte nechat chytit, ale na tom, že doping nesmíte vůbec užít. Pokud někdo říká, že měl Loginov dříve problémy a teď je čistý, tak mohu jen křičet, dokud ho znovu nechytí. Lidi nechápou rozdíl mezi přichycením a užíváním,“ nechal se slyšet Fourcade ve videorozhovoru.

Francouzský biatlonista také přiblížil, co si s Loginovem řekli. „Popřál mi hodně štěstí do budoucna a vyjádřil respekt k mé kariéře. To jsem ocenil. Za těch šest let jsme spolu nepromluvili, i když jsme se pohybovali vedle sebe. Řekl jsem mu, že chci opravdu věřit, že je v jádru dobrý člověk. Popřál jsem mu, aby v budoucnu činil jen správná rozhodnutí, pokračoval v závodění a vkládal do toho svou duši a vášeň.“

Zdroj: Match TV
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

One thought on “Fourcade chce věřit, že je Loginov v jádru dobrý člověk. V Kontiolahti spolu konečně promluvili

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *