Home > Novinky > Francouzi chtějí víc propojit úspěšné muže a méně úspěšné ženy

Francouzi chtějí víc propojit úspěšné muže a méně úspěšné ženy

Francouzská smíšená štafetaFrancie

Francouzská reprezentace má za sebou trochu rozporuplnou sezónu. Zatímco muži pod vedením nových trenérů excelovali, tak ženy spíše stagnovaly. Vedení francouzského biatlonu proto chystá změny v přípravě.

V uplynulém ročníku sice skončila sedmiletá nadvláda Martina Fourcada, ale jinak mohl být trenér Vincent Vittoz velmi spokojený. V jednu chvíli se čtyři jeho svěřenci pohybovali v elitní desítce hodnocení Světového poháru. Třetí Quentin Fillon Maillet a čtvrtý Simon Desthieux se v ní udrželi, jedenáctý Antonin Guigonnat těsně ne. Všichni si každopádně vylepšili osobní maximum. V Poháru národů skončili Francouzi druzí za Nory.

Ženy pod vedením Frédérica Jeana a Vincenta Porreta na takové výsledky nedosáhly, byť díky vyrovnaným výkonům skončily v Poháru národů na solidní třetí příčce. Ve Světovém poháru byla nejvýše 20. Anaïs Chevalierová. Nejsvětlejším bodem sezóny byl bronz Justine Braisazové na Mistrovství světa v Östersundu.

Proto Francouzi chystají změny v přípravě. Ta započala tento měsíc. Během května se kompletní tým (s výjimkou M. Fourcada, který si vyžádal delší pauzu) setká na několika třídenných kempech v Prémanonu, na kterých nebude chybět ani střelecký expert Franck Badiou.

Oproti loňsku bude příprava mužů a žen mnohem více propojená. „Vytvořili jsme společnou skupinu trenérů, abychom sjednotili tréninkové metody mužů a žen. Dříve jsme měli společnou základnu pro oba týmy, která se ale začala trochu rozpadat. V minulé sezóně to dívkám nepomohlo, a tak se musíme vrátit na původní systém,“ vysvětluje šéf francouzského biatlonu Stéphane Bouthiaux.

Nemělo by jít o úplné kopírování úspěšných metod Vittoze, spíš by se v nich měli trenéři Francouzek více inspirovat.

Zdroj: L’Equipe
Foto: Francouzská smíšená štafeta (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *