Home > Novinky > Francouzi se sešli na prvním velkém soustředění už i s Martinem Fourcadem

Francouzi se sešli na prvním velkém soustředění už i s Martinem Fourcadem

Martin Fourcade

V La Féclaz zahájili francouzští muži ostrou přípravu na sezónu 2019/20. Opět pod vedením šéftrenéra Vincenta Vittoze, který načíná svůj druhý rok u francouzských biatlonistů.

„Vrátili jsme se ke společnému tréninku po tom, co v květnu byla příprava individuální. Potkali jsme se společně i v květnu, ale ani jednou v kompletním složením. Teď jsou s námi i dívky. Je to opravdový start přípravy,“ řekl bývalý běžec na lyžích Vincent Vittoz v rozhovoru pro SkiChrono.

Vittoz sbíral v první sezóně u francouzských mužů zkušenosti po boku střeleckého kouče Patricka Favreho. „Mám teď k biatlonu blíž. Poznal jsem lépe sportovce i realizační tým, hlavně Patricka. Musíme pokračovat v nastaveném směru. Nebude tolik změn, spíš se zaměříme na kontinuitu.“

Co bude největší změnou? „Od podzimu se budeme víc připravovat ve vyšších nadmořských výškách vzhledem k tomu, že Mistrovství světa se bude konat v Antholzi v 1600 metrech,“ vysvětluje Vittoz.

Francouzský kouč se vyjádřil také k Martinu Fourcadovi, který po neúspěšné sezóně naskočil do přípravy později než ostatní. „Po světovém šampionátu jsme si řekli, že si dá pauzu, na začátku května si promluvíme a v půlce měsíce se začne vracet. Stáhli jsme se do ústraní a nechali ho vydechnout.“

Francouze na konci června čeká soustředění v Corrençon-en-Vercors a v červenci se vydají do Norska na Blinkfestivalen, kterého se zúčastní také český tým. V srpnu je čeká příprava ve vysoko položeném Bessans.

Zdroj: SkiChrono
Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *