Home > Novinky > Guigonnat a Jacquelin povýšili do A týmu Francie. Šéftrenérem bude Vittoz

Guigonnat a Jacquelin povýšili do A týmu Francie. Šéftrenérem bude Vittoz

Antonin Guigonnat

Bývalý běžec na lyžích Vincent Vittoz bude šéftrenérem celé francouzské reprezentace. V nadcházejícím olympijském cyklu bude pracovat s výrazně omlazeným týmem.

Už dříve byl Vincent Vittoz jmenován trenérem mužů, nakonec však bude zodpovídat za celý tým. Nahradí tak Stéphana Bouthiauxe, který bude nově technickým ředitelem a ředitelem reprezentace.

Vittoz bude u mužů spolupracovat se střeleckým koučem Patrickem Favrem, který opustil Italky. Společně povedou pětici biatlonistů včetně Antonina Guigonnata a Émiliena Jacquelina.

V áčku schází Jean-Guillaume Béatrix, který ukončil kariéru, a místo nezbylo ani na Simona Fourcada. Ten doplní mladou čtveřici v B týmu. Francouzskou rezervu bude mít na povel dosavadní kouč žen Julien Robert.

Nový trenér Francouzek Frédéric Jean vybral spolu se střeleckým koučem Vincentem Porretem do áčka jen Anaïs Bescondovou, Justine Braisazovou a Anaïs Chevalierovou. Marie Dorinová Habertová už se s biatlonem rozloučila a trochu překvapivě v elitním výběru nefiguruje 24. žena hodnocení Světového poháru Célia Aymonierová. Její místo je pouze v béčku.


Složení francouzské reprezentace pro sezónu 2018/19

A tým mužů: Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet, Martin Fourcade, Antonin Guigonnat, Émilien Jacquelin

A tým žen: Anaïs Bescondová, Justine Braisazová, Anaïs Chevalierová

B tým mužů: Fabien Claude, Simon Fourcade, Morgan Lamure, Martin Perrillat-Bottonet, Hugo Rivail

B tým žen: Célia Aymonierová, Myrtille Bègueová, Chloé Chevalierová, Caroline Colombová, Enora Latuillièreová, Julia Simonová

Zdroj: FFS
Foto: Antonin Guigonnat (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *