Home > Novinky > Velká ztráta pro Bělorusko. Naděžda Skardinová končí kariéru

Velká ztráta pro Bělorusko. Naděžda Skardinová končí kariéru

Naděžda Skardinová

Svět biatlonu opouští jedna z nejpřesnějších střelkyň. Třiatřicetiletá Naděžda Skardinová oznámila konec kariéry a rozšířila seznam Bělorusek, které už na tratích neuvidíme.

Končí olympijská vítězka

Naděžda Skardinová je sice rodačkou z Petrohradu, ale vždy hájila běloruské barvy. Letos se dokonce v Bělorusku stala Zasloužilou mistryní sportu po tom, co pomohla svým výkonem k překvapivému zlatu ženské štafety na olympijských hrách.

„Chtěla bych poděkovat běloruskému biatlonu za to, že mi dal tuto příležitost. Cítila jsem se tu jako doma, Bělorusko zůstane mou zemí,“ vyznala se Skardinová v rozhovoru pro běloruskou státní televizi.

Za svou kariéru si připsala řadu úspěchů. Kromě zmíněného olympijského zlata byla před čtyřmi lety v Soči bronzová ve vytrvalostním závodě.

V této disciplíně se dočkala také jediného vítězství ve Světovém poháru, když na začátku uplynulé sezóny nenašla přemožitelku v Östersundu. Díky tomu si vyzkoušela, jaké je to obléct žlutý trikot.

Skardinová má také medaili z mistrovství světa, v roce 2013 byla členkou bronzové štafety žen. Další úspěchy však nepřidá. „Biatlon mám pořád ráda, ale už nenacházím motivaci a sílu pokračovat,“ říká Běloruska.

Konec dlouholeté parťačky samozřejmě zasáhl i Darju Domračevovou. „Děkuji ti za vše, čím jsme společně prošly. Děkuji ti za to, že jsi mě vždycky podporovala,“ napsala běloruská jednička na svém Instagramu.

Loučí se i Pisarevová a Jurkevičová

Běloruský biatlon se musí vypořádat i s dalšími ztrátami, byť ty už nejsou tak bolestné. Již dříve oznámila odchod do sportovního důchodu 29letá Nadzeja Pisarevová.

Ve Světovém poháru byla nejvýš 18., ale v posledních letech už se jí tolik nevedlo. Největším úspěchem zůstal zisk bronzu ze štafety na Mistrovství světa 2011.

Třetí končící Běloruskou je Darja Jurkevičová. Třicetiletá biatlonistka šokovala na začátku sezóny 2016/17 třetím místem ve vytrvalostním závodě v Östersundu, ale na tento výsledek už nedokázala navázat.

Zdroje: Belarus 1
Foto: Naděžda Skardinová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

One thought on “Velká ztráta pro Bělorusko. Naděžda Skardinová končí kariéru

  1. Škoda, ale všechno má svůj čas. Skardinová byla relativně nenápadnou, ale spolehlivou závodnicí tzv. druhého sledu a asi sama ví, že dosáhla maxima a proto odchází na svém vrcholu.
    Bělorusko ale má dostatečné rezervy, aby ji nahradilo. Už asi tak před dvěma týdny se tam vypravila skupina ruských biatlonistek, aby se ucházela o přijetí do jejich týmu.
    P.S. Darja Domračevová zatím nepotvrdila pokračování ve své kariéře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *