Home > Závody > Gwizdońová se stala trojnásobnou mistryní Polska

Gwizdońová se stala trojnásobnou mistryní Polska

Magdalena Gwizdońová

Ta nejstarší byla zároveň tou nejlepší. Osmatřicetiletá Magdalena Gwizdońová jasně ovládla Mistrovství Polska v letním biatlonu, které od neděle do úterý hostilo středisko Duszniki-Zdrój.

První dvě zlata získala Magdalena Gwizdońová jen o fous. Ve vytrvalostním závodě zdolala Annu Mąkovou jen o 3,5 sekundy, obě chybovaly čtyřikrát.

Ve sprintu ztrácela druhá Karolina Pitońová jen 1,9 sekundy, i když musela na tři trestná kola. Krosový běh jí chutnal víc než dvakrát nepřesné Gwizdońové.

Vítězství v hromadném startu už bylo pro Gwizdońovou jistější, byť vestoje čtyřikrát minula. Mąková ale udělala pět chyb, a proto se svou krajankou prohrála o 21,8 sekundy.

Výsledky vytrvalostního závodu žen
Výsledky sprintu žen
Výsledky hromadného startu žen

Závody mužů měly tři různé vítěze. Łukasz Szczurek se ve vytrvalostním závodě oproti jiným vytáhl na střelnici. Zapsal tři chyby a o 48,8 sekundy porazil pětkrát nepřesného Grzegorze Guzika.

Jen na jedno trestné kolo musel ve sprintu 20letý talent Tadeusz Nędza-Kubiniec. Díky tomu vyhrál o 8,9 sekundy před Mateuszem Janikem.

Poslední triumf spadl do klína Guzikovi. V hromadném startu excelentně zastřílel, minul jen dvakrát, a nadělil druhému Tomaszovi Ziębovi skoro dvě minuty.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů
Výsledky sprintu mužů
Výsledky hromadného startu mužů

Foto: Magdalena Gwizdońová (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *