Home > Novinky > Hochfilzen přinesl jedno loučení. Fanny Birkelandová ukončila kariéru

Hochfilzen přinesl jedno loučení. Fanny Birkelandová ukončila kariéru

Fanny Birkelandová

Poslední den Mistrovství světa v Hochfilzenu přinesl poměrně překvapivou zprávu. Norská federace na tiskové konferenci oznámila konec kariéry teprve 28leté Fanny Birkelandové.

Rodačka z Osla nastoupila v Hochfilzenu do dvou závodů, které se jí ovšem moc nepovedly. Ve sprintu skončila 72. a ve vytrvalostním závodě 63. Bylo to jen vyvrcholení nepříliš povedené sezóny. Nejlepším výsledkem Birkelandové bylo 9. místo ze sprintu v Novém Městě na Moravě.

Manželka norského biatlonisty Larse Birkelanda oficiálně neuvedla důvody svého konce, ale už dříve mluvila o celkové únavě ze sportu a všeho okolo. „Podporuji Fanny na 100%. Vypadá, že je s tím rozhodnutím spokojená. Je dobré říct včas dost,“ řekl pro norskou TV2 kouče žen Stian Eckhoff.

Sama Birkelandová svůj konec komentovala těmito slovy: „Zatím nelituji, naopak cítím určitou úlevu. Bylo mi potěšením strávit tolik let u biatlonu. Občas přišly dobré dny, ale byly také ty špatné.“

Mezi ty dobré vzpomínky patří jistě úspěchy s norskou štafetou, zejména zlato z domácího Mistrovství světa v Oslu a olympijský bronz ze Soči. Nebo také jediné individuální vítězství v závodě Světového poháru. To přišlo před dvěma lety ve sprintu v Ruhpoldingu.

Foto: Fanny Birkelandová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *