Home > Závody > Hojniszová-Staręgová a Guzik jsou dvojnásobnými mistry Polska

Hojniszová-Staręgová a Guzik jsou dvojnásobnými mistry Polska

Monika Hojniszová

Monika Hojniszová-Staręgová a Grzegorz Guzik ovládli víkendové Mistrovství Polska v biatlonu na kolečkových lyžích v Czarnym Bóru. Oba uspěli jak ve sprintu, tak v následné stíhačce.

Vítězství favoritů

Po nule vleže si Monika Hojniszová-Staręgová cestu za vítězstvím ve sprintu zkomplikovala třemi chybami vestoje. Nakonec však měla v cíli k dobru 17 sekund na jednou nepřesnou Magdalenu Gwizdońovou, která na začátku srpna oslavila 40. narozeniny. Minutu ztrácela po pěti chybách bronzová Kamila Żuková.

Grzegorz Guzik měl zase špatný start, vleže minul dva terče. Po čisté stojce ale nemohlo být o vítězi pochyb. Rychlý Guzik nadělil více než minutu duu Mateusz Janik a Przemysław Pancerz, které minulo shodně tři terče.

Grzegorz Guzik
Foto: Grzegorz Guzik (Autor: Jaroslav Svoboda)

Druhé zlato i přes chyby

Do stíhaček se startovalo po pěti sekundách, což dávalo šanci bojovat o čelní pozice většímu počtu závodníků. Ve stíhacím závodě žen proto Monika Hojniszová-Staręgová neměla tak jasnou pozici. Udělala pět chyb stejně jako Kamila Żuková a v cíli měla k dobru 12,5 sekundy. Třetí Magdalena Gwizdońová musela jen na dvě trestná kola, ale kvůli pomalejšímu běhu ztrácela půl minuty.

I přes sedm nepřesností přidal Grzegorz Guzik ve stíhačce druhou výhru. Nejvíc se mu přiblížil opět Mateusz Janik, který s pěti chybami ztrácel 23 sekund. Třetí Andrzej Nędza Kubiniec patřil se čtyřmi omyly k nejlepším střelcům, na vítěze však ztratil minutu a půl.

Výsledky sprintů
Výsledky stíhacích závodů

Hlavní foto: Monika Hojniszová-Staręgová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *