Home > Závody > Na ukrajinském šampionátu se dařilo Blaškové a Tyščenkovi

Na ukrajinském šampionátu se dařilo Blaškové a Tyščenkovi

Artěm Tyščenko

Od soboty do středy se v Černihivu bojovalo o ukrajinské tituly ve smíšené štafetě, sprintech, stíhacích závodech a hromadných startech. Nejvíc se vedlo Darji Blaškové a Artěmu Tyščenkovi.

V úvodní den ukrajinského šampionátu byla na programu štafeta a také exhibiční Závod šampionů. Štafetu ovládlo kyjevské kvarteto ve složení Darja Blašková, Nadija Bjelkinová, Maxim Ivko a Anton Myhda. V Závodě šampionů byla nejlepší dvojice složená z medailistky ze čtyřnásobné medailistky z mistrovství světa Oxany Chvostenkové a Artěma Tyščenka.

Tyščenko se zaskvěl i v nedělním sprintu, když neudělal ani jednu chybu a o 20,5 sekundy porazil mistra světa Dmytra Pidručného. Ten musel na dvě trestná kola. Bezchybný byl také třetí Vitalij Truš, na vítěze však ztratil 49 sekund.

Ve sprintu žen byla suverénní Darja Blašková, když neminula ani jeden terč a druhou Olenu Pidhrušnou porazila o 36 sekund. Pidhrušná chybovala jednou, stejně jako bronzová Olga Abramovová.

Blašková si udržela přesnou mušku i v úterní stíhačce a díky tomu porazila druhou Anastasiji Merkušynovou o více než dvě minuty. Merkušynová udělala čtyři chyby, bronzová Anastasija Rasskazovová tři.

Šest nejlepších ze sprintu mužů už do stíhacího závodu nezasáhlo, a tak se k vítězství s číslem 17 propracoval Bogdan Cymbal. Posbíral dvě trestná kola a porazil o 40 sekund Ruslana Bryhadyra a o minutu Maxima Ivka. Oba kroužili čtyřikrát.

Na závěr šampionátu se závodilo v hromadných startech. Šlo však o krosovou variantu, čemuž odpovídalo prořídlé startovní pole. Mezi ženami byla nejlepší Anastasija Didorenková, mezi muži Roman Borovik.

Výsledky smíšené štafety
Výsledky Závodu šampionů
Výsledky sprintu mužů
Výsledky sprintu žen
Výsledky stíhacího závodu mužů
Výsledky stíhacího závodu žen
Výsledky hromadného startu mužů
Výsledky hromadného startu žen

Foto: Artěm Tyščenko (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *