Home > Závody > Horchlerová nejúspěšnější na německém šampionátu v Langdorfu

Horchlerová nejúspěšnější na německém šampionátu v Langdorfu

Karolin Horchler

Karolin Horchlerová

Foto: Karolin Horchlerová (© FB K.Horchlerové)

Nedaleko českých hranic, v bavorském Langdorfu, se o víkendu bojovalo o tituly mistrů Německa ve sprintu a stíhacím závodě. Na tratích u jezera Arbersee se nejlépe vedlo Michaelu Willeitnerovi, Karolin Horchlerové, Simonu Schemppovi a Lauře Dahlmeierové.

Narozeninový dárek

Jak lépe oslavit 25. narozeniny než titulem mistra Německa ve sprintu? Jméno Michaela Willeitnera asi před závodem mnoha fanouškům nic neříkalo, ale závodník z Berchtesgadenu dokázal střílet bezchybně a v cíli se mohl radovat z životního triumfu o 6,5 vteřiny před zkušený Andreasem Birnbacherem. Reprezentant klubu SC Schlesing minul jednou stejně jako bronzový Arnd Peiffer z týmu WSV Clausthal-Zellerfeld. Zklamáním byly výsledky 7. Erika Lessera, 8. Simona Schemppa či 15. Benedikta Dolla.

Výsledky sprintu mužů

To nejlepší na konec

Možná, že už biatlonistka klubu WSV Clausthal-Zellerfeld Franziska Hildebrandová přemýšlela, jak oslaví titul mistryně Německa ve sprintu. Proti ale byla její oddílová kolegyně Karolin Horchlerová. Ta do závodu odstartovala jako poslední, na rozdíl od Hildebrandové se vyvarovala chyby a v cíli měla náskok 13,5 sekundy. I přes dvě nepřesnosti dojela na třetí pozici rychlá Laura Dahlmeierová z SC Partekirchenu.

Výsledky sprintu žen

Satisfakce favorita

Simon Schempp reprezentující SZ Uhingen si v nedělní stíhačce dokonale spravil chuť po nepovedeném sobotním sprintu. Rychle běžel, na střelbě se čtyřmi chybami taky nevyhořel a porazil v napínavém závěru o dvě vteřiny dalšího biatlonistu, co se výrazně zlepšil – Daniela Böhma. Zástupce SC Buntenbock postavil svůj úspěch na přesné střelbě, jen dvakrát minul zařízení. O dalších pět sekund zpět dojel podruhé bronzový Arnd Peiffer.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Suverénka

Když se Lauře Dahlmeierové sejde dobrá střelba s jejím výborným během, tak je těžké ji porazit. Tak jako ve stíhacím závodě, kde minula jen třikrát. V cíli se tak mohla radovat ze suverénního zlata, na dojezd svých soupeřem čekala přes minutu. A viděla spolu s diváky strhující souboj, jež rozhodla jediná desetina sekundy ve prospěch šampionky ze sprintu Karolin Horchlerové. Pro závodníci klubu SV Frankenhain Luise Kummerovou ale bronz jistě nebyl zklamáním.

Výsledky stíhacího závodu žen

Německou biatlonovou elitu čeká za týden ještě pokračování bojů o domácí tituly v Ruhpoldingu, kde jsou na programu závody s hromadným startem a štafety.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *