Home > Závody > MČR zakončily stíhací závody. Zlaté medaile pro Moravce a Soukalovou

MČR zakončily stíhací závody. Zlaté medaile pro Moravce a Soukalovou

Ondřej Moravec

Ondřej Moravec

Foto: Ondřej Moravec (Autor: Martin Kaděrka)

Ondřej Moravec a Gabriela Soukalová obhájili mistrovské tituly ve stíhacím závodě na MČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradě. Na závěr šampionátu se ze zisku medailí dále radovali mezi muži Tomáš Vojík a Michal Krčmář a mezi ženami Veronika Vítková a Lucie Charvátová.

Obhajoba Moravce a chyby Šlesingra

Cesta za vítězným doublem se pro Michala Šlesingra vyvíjela od začátku velmi dobře. Po třetí střelbě měl na kontě jen dvě chyby a na závěrečné položce si mohl dovolit i jedno zaváhání s tím, že by se nemusel stracovat o výhru. Bohužel pro letohradského patriota přišly hned čtyři nepřesnosti a druhé zlato bylo fuč. Šlesingr se ani nezapojil do medailového boje a dojel čtvrtý.

Ve velmi těsném dojezdu obhájil loňský titul ze stíhačky k radosti všech letohradských Ondřej Moravec. Za celý závod chyboval pouze třikrát, což se ukázalo jako klíčové. Tomáš Vojík za ním totiž ze čtyřmi chybami zaostal o pouhé 3,6 sekundy. Mladý závodník také obhájil svou pozici z loňského roku a když se k tomu připočte včerejší třetí místo ze sprintu, tak nezbývá než smeknout. Pochvalu si zaslouží i Michal Krčmář. Ve stíhačce dosáhl vůbec nejlepšího času, za což byl odměněn bronzem.

Biatlonistům mladších ročníků se celkově dařilo, vždyť pátý dojel Adam Václavík a šestý Matěj Krupčík, jenž vrátil včerejší porážku bratru Tomášovi. Ten dojel 7. těsně před Lukášem Kristejnem. Z 20 terčů jich dnes nechal 10 nesklopených Jaroslav Soukup a nemohl si dělat naděje na lepší než 9. místo. Jako 10. proťal cílovou pásku Vít Jánov a výsledkovku znovu uzavíral slovenský host Henrich Lonský.

Neporažená Gereková a zlatá Soukalová

Slovenky mají Letohrad rády a po dnešku ho budou mít v oblibě ještě o něco víc. Janka Gereková naplno využila nejvýhodnější startovní pozice, střílela ze všech nejlépe (2+1+0+0) a ovládla po sprintu i stíhací závod. Titul mistryně republiky tak připadl až druhé závodnici v pořadí, jež byla Gabriela Soukalová. S odstupem 16 vteřin za ní dojela Veronika Vítková, a tak pomyslný souboj trenérů Rybáře a Vítka skončil v součtu ze včerejškem remízou. Stejné pořadí měla mimochodem stíhačka žen i v minulém roce. Nová však byla držitelka bronzu. Lucie Charvátová zastřílela s pěti chybami na své poměry velmi solidně a zaslouženě končí i druhý den šampionátu na stupních vítězů.

Na Gerekovou dnes nenavázala její krajanka Paulína Fialková, která se z druhé pozice propadla na pátou. Stejně jako včera za domácími stupni vítězů zůstaly 6. Jitka Landová a 7. Veronika Zvařičová. Posun nahoru oproti sprintu se povedl 8. Jessice Jislové a 9. Evě Puskarčíkové. Naopak sešup potkal 10. Barboru Tomešovou a 11. Leu Johanidesovou, včerejší vítězku exhibičního supersprintu. Kuriózně s 15 minelami se do cíle dostala 12. Ludmila Horká. Pozici 13. si odnáší třetí ze Slovenek Alžběta Majdišová a jako poslední dojela stejně jako ve sprintu Dita Hořínková, jediná biatlonistka z elitních kategorií, jež nereprezentuje jabloneckého giganta SKP Kornspitz.

Double Buriana, výhra domácí Maříkové

Léto Jana Buriana je z biatlonového pohledu špičkové. Po bronzu na Mistrovství světa se stal dvojnásobným mistrem ČR. Závodník z NMNM dnes i díky nejlepšímu střeleckému počinu vyhrál s luxusním náskokem minutu a 44 vteřin před Ondřejem Hoškem ze Střelky Brna, jenž si oproti včerejšku prohodil pozice s bronzovým Ondřejem Šantorou v barvách Kornspitzu.

Stíhačka juniorek vyšla domácím. Simona Maříková, která chybovala jen dvakrát, si pověsila na krk zlatou medaili a Natálie Jurčová se může radovat z bronzu. Mezi letohradskými dívkami projela cílem vítězka sprintu Anna Tkadlecová reprezentující novoměstský SK.

Kategorie dorostenců A našla vládce v jabloneckém Josefu Němečkovi a v jilemnické Veronice Gallové. Mezi dorostenci s označení B se radovali zástupci pořadatelů Jakub Štvrtecký a Tereza Vinklárková.

Výsledky stíhacích závodů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *