Home > Závody > Hornig a Voborníková ovládli MČR v krosu. Výhru slavila i Kuzminová

Hornig a Voborníková ovládli MČR v krosu. Výhru slavila i Kuzminová

Vítězslav Hornig

Slovenská reprezentace v čele s Anastasií Kuzminovou prozářila víkendové Mistrovství ČR v letním biatlonu, tedy v krosové variantě. V Novém Městě na Moravě ukořistila jednu výhru. Nabitější ale byly mládežnické kategorie, v nichž se blýskli Vítězslav Hornig a Tereza Voborníková.

Schorná ve sprintu pokořila Kuzminovou

Pořadatelé situovali tratě do oblasti Modříňáku tak, aby se pokud možno vyhnuli asfaltu. Úvodní disciplínou byl v sobotu ráno sprint, do kterého zasáhlo takřka 260 sportovců.

Nejvíc pozornosti budila kategorie žen A, Anastasia Kuzminová si totiž zpestřila soustředění ve Vysočina Areně ostrým testem. Ten první jí tolik nevyšel, s bilancí 3+3 byla ráda za třetí místo. Se třemi chybami vyhrála specialistka na letní biatlon Pavla Schorná ze Starého Města pod Landštejnem, která o více než půl minuty zdolala druhou ze Slovenek Teréziu Poliakovou.

Mezi muži A byl nejlepší Němec Michael Herr, který za sebou nechal trio Slováků Tomáš Hasilla, Michal Šíma a Martin Otčenáš. Z našich byl nejlepší pátý Martin Šmíd v barvách Střelky Brno.

V kategorii juniorek potvrdila roli favoritky jilemnická Tereza Voborníková, která střílela čistě a vyhrála s náskokem více než minuty a půl na domácí Veroniku Mackovou. Třetí skončila další novoměstská juniorka Hana Franzová.

Tereza VoborníkováFoto: Tereza Voborníková (Autor: Jaroslav Svoboda)

Vítězslav Hornig měl mezi juniory trochu těžší práci. Další reprezentant jilemnického klubu udělal dvě chyby a oddechl si, že o devět sekund porazil letohradského Matěje Hermanna. Bronz bral Matěj Hájek z Jablonce.

Výhry v dorosteneckých kategoriích si rozdělily čtyři různé kluby. Sprint dorostenek A ovládla Lenka Bártová ze Starého Města pod Landštejnem, mezi stejně starými dorostenci triumfoval Petr Hák z Jilemnice. V závodech starších dorostenců uspěli novoměstská Zuzana Doležalová a Josef Zátka z Manušic.

Závod žen B vyhrála Ladislava Vlčková z Berouna, závod mužů B patřil Michalu Rozkošnému z Blanska. V nejstarších kategoriích zvítězili ostravská Ivana Nováková a Ondřej Blaha z SK Rover.

Výsledky sprintů

Voborníková s Hornigem uspěli i ve dvojicích

V sobotu se stihly odehrát i štafetové závody dvojic v šesti kategoriích. Klání žen bylo jasnou záležitostí Střelky Brno, kterou reprezentovaly Dita Hořínková a Dagmar Dvořáková. Stupně vítězů doplnily dvojice Kapslovny a Strakonic.

Mužům vládli Paul Böttner a Michael Herr z německého Frankenhaimu. Následovaly dva české páry z pražské Kapslovny a ze Starého Města pod Landštejnem.

Mezi juniorkami byla opět nejlepší Tereza Voborníková, tentokrát po spolupráci s Magdalenou Bergerovou. Za jilemnickými biatlonistkami skončily dva domácí páry.

Svou týmovou kolegyni Voborníkovou napodobil Vítězslav Hornig, když zvítězil spolu s Ondřejem Soukupem. Stupně vítězů juniorské štafety doplnily letohradské dvojice.

Vítězslav HornigFoto: Vítězslav Hornig (Autor: Jaroslav Svoboda)

V závodě dorostenek podpořila Lenku Bártovou v cestě za dalším zlatem pro Staré Město Veronika Novotná. Dorostencům vládlo domácí duo Jonáš Mareček a Josef Kabrda.

Výsledky štafetových závodů dvojic

Na druhý pokus to Kuzminové vyšlo

Šampionát v Novém Městě na Moravě uzavřely nedělní závody s hromadným startem, do kterých opět zasáhly i slovenské hvězdy včetně té největší.

Tentokrát už Anastasia Kuzminová potvrdila papírové předpoklady. Střílela za pět, což bylo v porovnání se soupeřkami výborné, a vyhrála o dvě minuty před svou krajankou Terézií Poliakovou. Třetí doběhla Alžběta Turková z Kapslovny.

Další slovenskou výhru přidal mezi muži Martin Otčenáš. Udělal jen tři chyby a druhému krajanovi Šimonu Bartkovi nadělil minutu. Třetí místo obsadil Němec Michael Herr, pátý byl nejlepší Čech Marian Valek z Kapslovny.

Juniorky opět soupeřily spíš o druhé místo. Jilemnická Tereza Voborníková sice na první položce třikrát zaváhala, ale pak už si počínala lépe a vyhrála o dvě dvě minuty před novoměstskou Annou Žůrkovou. Doma zůstal i bronz, a to díky Elišce Teplé.

Vítězslav Hornig se dopustil v závodě juniorů osmi nepřesností, ale i tak podobně jako Voborníková završil zlatý hattrick. Jilemnický talent zdolal o dvě sekundy Jakuba Zapletala z NMNM. Třetí medaili, tentokrát bronzovou, získal Matěj Hermann z Letohradu.

Ze třetí výhry se mezi dorostenkami A radovala i Lenka Bártová ze Starého Města pod Landštejnem. Druhou výhru zapsal i Petr Hák z Jilemnice. Kategorie dorostu B ovládli domácí Zuzana Doležalová a Jonáš Mareček. Také oni získali na šampionátu dvě zlaté medaile.

Závody žen a mužů B patřily zástupcům Kapslovny, Simoně Elvy a Pavlu Měšťákovi. Mezi ženami C opět triumfovala ostravská Ivana Nováková a mezi muži C uspěl Ladislav Schejbal z KB Trefa.

Výsledky závodů s hromadným startem

Hlavní foto: Vítězslav Hornig (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *