Home > Novinky > Hošek dostane další šanci ve Světovém poháru. Vrcholí boj o olympiádu

Hošek dostane další šanci ve Světovém poháru. Vrcholí boj o olympiádu

Ondřej Hošek

Měsíc před startem Zimních olympijských her vrcholí boj o 11 letenek do Pchjongčchangu. Tajenku olympijské nominace pomůže rozluštit i Světový pohár v Ruhpoldingu, na který se vydali i Ondřej Hošek, Michal Šlesingr či Lea Johanidesová.

Hošek si dál žije svůj sen

Teprve 22letý Ondřej Hošek prožil v neděli těžkou premiéru v elitním seriálu. Ale obstál. V mlhavé štafetě musel jen na jedno trestné kolo a na svém úseku byl desátý. I proto dostane v Ruhpoldingu další šanci, tentokrát v individuálním závodě.

Spolu s ním trenéři povolali Michala Krčmáře, Ondřeje Moravce, Adama Václavíka a také Michala Šlesingra. Toho čeká debut v tomto kalendářním roce, neboť Oberhof vynechal kvůli bolavému kolenu. Kvůli tomu nemá přílišná očekávání.

V nominaci by zřejmě byl i Jaroslav Soukup, jenže onemocněl. „Odnesl jsem mokré počasí, které v Oberhofu panovalo. Ucpaly se mi dutiny a od nich se rozjela nemoc. V noci na úterý mně teplota vyskočila až na čtyřicítku. Takové horečky jsem nikdy předtím neměl,“ líčí 25. muž z posledního sprintu.

Soukup nyní bere antibiotika a dělá všechno pro to, aby se stihl vrátit v Antholzi. Právě po šesté zastávce Světového poháru se bude dělat olympijská nominace. Místo mají zatím jisté jen Krčmář s Moravcem, pravděpodobně do Jižní Koreji pocestuje i Šlesingr. Další dvě pozice jsou ale otevřené.

Jaroslav Soukup
Foto: Jaroslav Soukup (Autor: Petr Zbranek)

Koukalová stále s otazníkem

Hned sedm biatlonistek veze do Ruhpoldingu Zdeněk Vítek. Ve čtvrtečním vytrvalostním závodě dostanou šanci Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Lucie Charvátová, Veronika Zvařičová a Lea Johanidesová.

Posledně jmenovaná se do týmu vrací po tom, co v Östersundu skončila dvakrát v sedmé desítce, byť na střelnici ani jednou nechybovala. Nyní dostává další šanci, aby zabojovala o olympiádu.

Jistotu olympijské účasti zatím mají Vítková s Puskarčíkovou. Dobře vypadá i pozice Markéty Davidové. Definitivní razítko na své nominaci by mohla udělat už v Ruhpoldingu, kde ji trenéři opět plánují využít ve štafetě.

Ženy můžou díky dobrým výsledkům z minulé sezóně do Pchjongčchangu v šesti. Zatím ale není jisté, jestli do letadla usedne ta, která se o šest letenek nejvíc zasloužila. Gabriela Koukalová by měla své rozhodnutí zveřejnit v příštím týdnu.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Jiří Zaňát)

Důležitý IBU Cup

Výborné výkony v IBU Cupu už v této sezóně poslaly do áčka Veroniku Zvařičovou, Markétu Davidovou či Ondřeje Hoška. Je tak vidět, že trenéři druholigový seriál pečlivě sledují a vede z něj cesta o patro výš.

V Osrblie výborně vykročili Milan Žemlička a Lukáš Kristejn, kteří však musí své výkony potvrdit ještě ve čtvrtek a v sobotu v německém Arberu. Tam je doplní Matěj Krupčík, Tomáš Vojík a Tomáš Krupčík, který naopak po nepřesvědčivých výkonech o patro sestoupil.

Ve čtvrtečním vytrvalostním závodě žen se představí jen duo Ludmila Horká a Anna Tkadlecová, která ale bude pro sobotní sprint rozšířeno těmi bialonistkami, které nepojedou hromadné starty a štafetu.

Zdroj: biatlon.cz
Foto: Ondřej Hošek (Autor: Marcus Cyron, pod licencí BY-SA)

One thought on “Hošek dostane další šanci ve Světovém poháru. Vrcholí boj o olympiádu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *