Home > Novinky > IBU chystá etickou komisi i další změny. Rusům zatím plné členství nevrátila

IBU chystá etickou komisi i další změny. Rusům zatím plné členství nevrátila

Logo IBU

Výkonný výbor Mezinárodní biatlonové unie reaguje na skandální obvinění z korupce a zakrývání dopingu. Vrcholní funkcionáři IBU se na zasedání v rakouském Leogangu dohodli mimo jiné na zavedení etické komise.

Nově vzniklá etická komise by měla dohlížet na správnost počínání vedoucích pracovníků IBU. Jde o přímou reakci na vyšetřování prezidenta Anderse Besseberga a generální sekretářky Nicol Reschové, toho času mimo své funkce.

O struktuře etické komise rozhodnou jednotlivé federace na kongresu IBU v Poreči 5. až 9. září. Tématem bude také úprava etického kodexu.

Ještě předtím však dojde v sídle IBU k nezávislému auditu, který v červnu započne Institut národních antidopingových organizací (iNADO).

Výkonný výbor zároveň souhlasil se žádostí komise sportovců, aby se i biatlonisté stali součástí tohoto vrcholného uskupení. Finální rozhodnutí je opět na kongresu. Jasné je zatím to, že technickou komisi rozšíří bývalý německý biatlonista Daniel Böhm.

Kongres bude mít poslední slovo i v tom, zda se Ruská biatlonová unie opět stane plným členem IBU. Pro se musí vyslovit nadpoloviční většina zástupců jednotlivých zemí.

Ti budou řešit ještě jednu významnou věc. Členové výkonného výboru navrhují zvýšení počtu divokých karet z 4 na 8, maximálně 2 na jednu zemi. Jde o startovní pozice ve Světovém poháru pro země, které skončí v poháru národů za 25. místem. Úprava pravidel by se mohla týkat i olympijských her, ale to musí posvětit Mezinárodní olympijský výbor.

Zdroj: IBU
Foto: Logo IBU (© biathlonworld.com)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *