Home > Závody > IBU Cup Arber: Matěj Krupčík bere 12. místo, Zvařičová nejlepší výsledek od návratu

IBU Cup Arber: Matěj Krupčík bere 12. místo, Zvařičová nejlepší výsledek od návratu

Veronika Zvařičová

Veronika Zvařičová

Foto: Veronika Zvařičová (© Jerry Kokesh/biathlonworld.com)

Českým biatlonistům poměrně vyšel první den IBU Cupu v německém Arberu. Matěj Krupčík obsadil velmi solidní 12. místo, Veronika Zvařičová zase 20. Lépe na tom po svém návratu ještě nebyla.

Závodnice z východu vládly sprintu žen. I s jedním omylem dokázala zvítězil Olga Jakušovová z Ruska. Pět sekund za ní stanula druhá Ukrajinka Jana Bondarová, jež sestřelila všechny terče. Třetí místo bylo opět ruské, držela ho vedoucí žena IBU Cupu Galina Nečkasovová. Veronice Zvařičové to po delší době hodně chutnalo na trati, měla 15. čas, což byl dobrý předpoklad pro kvalitní výsledek. S jednou chybou se nakonec umístila na 20. pozici. O čtyři příčky níže se nacházela Jitka Landová, která udělala dvě chyby. Čisté naopak byly 28. Lea Johanidesová a 31. Kristýna Černá. Ludmile Horké se znovu nedařilo na střelnici a obsadila až 47. příčku.

Výsledky sprintu žen

Sprint mužů ovládl bezchybný Rus Matvej Jelisejev a upevnil si pozici nejlepšího závodníka v IBU Cupu. Letos vyhrál už počtvrté. Dominanci Ruska potvrzovali i druhý Jurij Šopin a třetí Petr Paščenko. Oba chybovali jednou, stejně jako nejlepší z českých biatlonistů Matěj Krupčík. Tomu se ovšem celkem dobře vedlo i v běhu, a tak bral velmi pěkné 12. místo. Solidní bodové příděly vybojovali i 26. Tomáš Vojík a 29. Vít Jánov. Lukáš Kristejn stále po nemoci nemůže najít formu, dnes skončil až 76.

Výsledky sprintu mužů

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *