Home > Závody > IBU Cup Obertilliach: Václavík s Jislovou se vešli ve sprintech do desítky

IBU Cup Obertilliach: Václavík s Jislovou se vešli ve sprintech do desítky

Jessica Jislová

Po pátečním 7. místě Matěje Krupčíka ve vytrvalostním závodě se český biatlon na IBU Cupu v Obertilliachu dočkal dalších dvou skvělých výsledků. Adam Václavík dojel ve sprintu 10. a pak na něj navázala 8. Jessica Jislová.

Sprint mužů

Sprint mužů skončil triumfem zkušených Norů. Henrik L’Abée-Lund porazil díky druhému nejrychlejšímu běhu a čisté střelbě Vetleho Christiansena o 14 sekund. A kdyby si Vegard Gjermundshaug odpustil jednu chybu na střelnici, mohlo být pódium kompletně norské. Takto ho o čtyři vteřiny zdolal Němec Philipp Nawrath.

Povedený závod má za sebou Adam Václavík. Na obou položkách minul jeden terč, ale hlavně mu časomíra ukázala čtvrtý běžecký čas. V součtu mu to stačilo na 10. místo. Stejnou střeleckou bilanci měl i 25. Tomáš Krupčík. Bez bodů zůstali 61. Ondřej Hošek, 62. Matěj Krupčík a 63. Tomáš Vojík.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu

Sprint žen

Zastřílela čistě, měla třetí nejrychlejší běh a přesto skončila Uljana Kajševová až druhá. I přes jednu chybu vestoje se před ni o 3,7 sekundy přehnala krajanka Darja Virolajnenová. Triumf Rusek podtrhla třetí Anna Nikulinová.

Důvod ke spokojenosti měli i čeští trenéři. Jessica Jislová si s jednou chybou a velmi dobrým během došla pro 8. příčku. Stejně dobře se na střelnici vedlo i 19. Lee Johanidesová a 32. Veronice Zvařičové. Ty na tom však nebyly tak dobře běžecky, podobně jako Kristýna Černá. Ta sice střílela čistě, ale nedalo jí to na lepší než 25. místo. Ludmila Horká skončila 62.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu

IBU Cup pokračuje 5. ledna v italském Martellu.

Foto: Jessica Jislová (© Instagram J. Jislové)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *