Home > Závody > SP Nové Město: Martin Fourcade si dojel pro čtvrtou výhru v řadě, Krčmář pro TOP10

SP Nové Město: Martin Fourcade si dojel pro čtvrtou výhru v řadě, Krčmář pro TOP10

Martin Fourcade

Stíhací závod mužů v Novém Městě na Moravě se proměnil v exhibici Martina Fourcada a také v hořké představení Ondřeje Moravce. I přes jeho pád ale nakonec měli čeští fanoušci důvod ke spokojenosti.

Pád Moravce

Začalo to pro české barvy skvěle. Ondřej Moravec zastřílel na úvodní položce čistě a posunul se už na šesté místo. Na druhou střelbu již však mezi nejlepšími nedorazil. Během druhého kola ho totiž postihl pád, při němž bohužel zlomil svou zbraň. A střelba z té náhradní? Za pět a místo boje o medaile tu rázem byl propad až na samotný chvost. Moravec si zaslouží respekt, že závod alespoň dokončil. I přes 50. místo ho diváci odměnili bouřlivým aplausem.

Český prapor tak převzal Jaroslav Soukup, který byl v půli závodu díky dvěma nulám 11. Na nejlepší ale kvůli horšímu běhu neměl. Vedl Anton Šipulin, neboť Martin Fourcade musel jednou kroužit na trestném oválu.

Fourcadova exhibice

Na první stojce udělal Šipulin jednu chybu, čímž nabídl šanci Fourcadovi. A ten už ji nepustil. Francouz střílel obě stojky za nula, zatímto Rus přidal další trestné kolo. Rozdíl mezi prvním a druhým byl po závěrečné položce propastných 41 vteřin.

Fourcade si tak mohl jednak dovolit vítězné gesto přímo po čtvrté střelbě a taky následné plácání si s fanoušky v závěrečném okruhu. Do cíle i tak dorazil o půl minuty před Šipulinem a zaznamenal 6. výhru v sezóně ze 7 možných.

Při absenci Emila Hegleho Svendsena měl ke třetí příčce dobře nakročeno jeho parťák Johannes Bø, ale dvě chyby na poslední střelecké zastávce ho odsoudily k páté pozici. Před ním si to o zbývající cenný kov rozdali dva muži, kteří dnes ani jednou nechybovali. Jedna desetina nakonec rozhodla o tom, že v této bitvě Quentin Fillon Maillet porazí Simona Schemppa. Bezchybným dnes byl i Michael Rösch, který tak zopakoval parádní šesté místo z Pokljuky.

Krčmář znovu v desítce

Ve stínu zklamání ze smolného pádu Ondřeje Moravce se drali vzhůru zbylí tři Češi. Jaroslav Soukup dokonce po třetí střelbě vyšplhal už na 8. příčku. Bohužel se mu po 19 úspěšných ranách nepovedla ta úplně poslední. Ke konci mu navíc nezbylo tolik fyzických sil a propadl se na konečné 20. místo. I to je ovšem kvalitní výsledek a zároveň vstupenka do zítřejšího masáku. Český biatlon tam tak bude mít hned čtyři své zástupce.

Soukup byl nakonec až třetím nejlepším Čechem. Michal Krčmář se s jedinou nepřesností a skvělým běžeckým výkonem v závěrečném kole propracoval až na skvělou 10. pozici. V aktuální sezóně už tak má čtyři výsledky v TOP10 a drží celkové 13. místo.

Velký kus sil dnes nechal na trati Michal Šlesingr. Svědčí o tom třetí nejrychlejší běžecký čas. Škoda jen dvou chyb vleže. Mohl z toho být ještě lepší posun než z 44. na 19. příčku.

Střelecké časy
1. Miha Dovžan 1:33,0
2. Matvej Jelisejev +4,0
3. Jaroslav Soukup +5,0
5. Michal Šlesingr +8,0
15. Michal Krčmář +14,0
55. Ondřej Moravec +1:04,0
Běžecké časy
1. Julian Eberhard 28:50,4
2. Simon Schempp +11,0
3. Michal Šlesingr +13,9
22. Michal Krčmář +33,9
43. Jaroslav Soukup +1:18,2
52. Ondřej Moravec +2:07,2

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *