Home > Závody > IBU Cup Obertilliach: Vytrvalostní závod vyšel Krupčíkům. Matěj byl 7. a Tomáš 16.

IBU Cup Obertilliach: Vytrvalostní závod vyšel Krupčíkům. Matěj byl 7. a Tomáš 16.

Tomáš Krupčík

Další český biatlonista si říká o šanci ve Světovém poháru. Matěj Krupčík si v dnešním vytrvalostním závodu IBU Cupu v Obertilliachu vyjel životní 7. příčku. Dobře si navíc vedl i jeho bratr Tomáš. Vyhráli Antonin Guigonnat a Karolin Horchlerová.

Vytrvalostní závod mužů

Francouz Guigonnat minul z 20 terčů jediný a navíc měl pátý nejrychlejší běžecký čas. Druhého Jurije Šopina zdolal o více než půl minuty, přičemž i Rus minul jen jednou. A stejně na tom byl i třetí Němec Florian Graf.

Jednu chybu si neodpustil také Matěj Krupčík. Běžecky se sice nemohl rovnat s těmi úplně nejlepšími, ale dobrá střelba mu zaručila skvělou 7. příčku. Jeho starší bratr Tomáš běžel o poznání rychleji, ale kromě úvodní ležky na každé střelbě minul jeden terč. Bylo z toho 16. místo. Třetí nejrychlejší běžecký čas mohl těšit Adama Václavíka, méně už šest chyb na střelnici a zisk jednoho bodu. Mimo TOP40 zůstali 54. Jan Burian a 83. Tomáš Vojík.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Vytrvalostní závod žen

Na své poměry se dnes Karolin Horchlerová nepohybovala úplně nejlépe po trati, ale čistá střelba vše vynahradila. I díky ní Němka nakonec o jednu sekundu porazila Francouzku Coline Varcinovou. Ta chybovala jednou, stejně jako třetí Ruska Darja Virolajnenová.

Na body dosáhly všechny čtyři české reprezentantky, ale úplně zářné výsledky z toho nebyly. Nejlepší Lea Johanidesová ztratila na vítězku skoro rovné čtyři minuty. Se třemi chybami jí patřilo 27. místo. Dokonce pět trestných minut přičítala Jessica Jislová, ale s 11. běžeckým časem se vyhoupla alespoň na 32. příčku. Na 36. pozici dojela Veronika Zvařičová a na 40. Kristýna Černá.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Foto: Tomáš Krupčík (Autor: Pavel Hrdlička, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *