Home > Závody > SP Nové Město: Sprint žen měl nečekané medailistky. Vyhrála Akimovová

SP Nové Město: Sprint žen měl nečekané medailistky. Vyhrála Akimovová

Anaïs Chevalierová

Byla nejrychlejší na trati, ale třikrát chybovala vestoje. Gabriela Koukalová nakonec ve sprintu v Novém Městě na Moravě skončila 13. Vůbec poprvé v kariéře vyhrála Ruska Tatjana Akimovová.

Rychlá, ale nepřesná Koukalová

Diváci dnes byli v ještě větším varu než včera. Hned na začátku jim k tomu daly svými nulami vleže důvod Veronika Vítková a Eva Puskarčíková. Obě pak shodně minuly jeden terč vestoje. Rychlejší Vítkové to nakonec stačilo na solidní 16. příčku, Puskarčíkové na 21.

Největší ovace však přišly u Gabriely Koukalové. Závod rozjela nejrychleji ze všech a v čele zůstala i po čisté úvodní položce. Dahlmeierová, Mäkäräinenová i Braisazová chybovaly, stačilo tak trefit čtyři terče a Koukalová by vyhrála.

Možná sehrála roli únava z běhu, možná nervozita. Česká jednička nenašla dobrý rytmus a třikrát mířila nepřesně. Stále však zůstávala velmi rychlá a dokázala vyšplhat na 13. místo. Vypracovala si tak dobrou pozici pro zítřejší stíhací závod, které bude bohužel bez 64. Lucie Charvátové a 69. Markéty Davidové.

Překvapivé pódium

Ve dvou sekundách dorazily do cíle Laura Dahlmeierová, Kaisa Mäkäräinenová a Justine Braisazová, které chybovaly shodně dvakrát. Zůstaly však těsně pod stupni vítězů. Z nich Dahlmeierovou nejprve sesadila Američanka Susan Dunkleeová, která tak potvrdila rostoucí formu.

Myšlenky na premiérovou výhru musely Dunkleeovou opustit záhy. Se dvěma nulami ji o pět sekund porazila Ruska Tatjana Akimovová. Závodnice, která byla dosud ve Světovém poháru nejlépe 12., vydržela na vedoucí pozici až do konce. A to i přesto, že ji na mezičase po druhé střelbě předstihla Anaïs Chevalierová. Francouzka byla v závěrečném kole trochu pomalejší, ale i tak si připsala životní druhé místo.

Střelecké časy
1. Lisa Hauserová 44,0
2. Emilia Jordanovová +4,0
3. Marte Olsubová +5,0
3. Franziska Preußová +5,0
20. Eva Puskarčíková +13,0
20. Lucie Charvátová +13,0
30. Veronika Vítková +15,0
78. Gabriela Koukalová +29,0
92. Markéta Davidová +36,0
Běžecké časy
1. Gabriela Koukalová 19:19,5
2. Kaisa Mäkäräinenová +0,3
3. Laura Dahlmeirová +3,3
12. Lucie Charvátová +48,9
19. Veronika Vítková +58,5
30. Eva Puskarčíková +1:10,3
36. Markéta Davidová +1:17,5

Foto: Anaïs Chevalierová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

One thought on “SP Nové Město: Sprint žen měl nečekané medailistky. Vyhrála Akimovová

  1. No tohle!?! Jessica Jislová tam vůbec nebyla, protože od 13,30 závodila v Obertilliachu a žádný kouzelník by ji nedokázal přemístit tak rychle, aby se mohla zúčastnit SP v Novém Městě na Moravě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *