Home > Závody > IBU Cup Osrblie: Soukup zazářil druhým místem. Pak na něj navázaly skvělé ženy

IBU Cup Osrblie: Soukup zazářil druhým místem. Pak na něj navázaly skvělé ženy

Jaroslav Soukup

Jaroslav Soukup

Foto: Jaroslav Soukup (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Závody IBU Cupu ve slovenském Osrblie měly z českého pohledu fantastické vyvrcholení. Jaroslav Soukup nejprve vybojoval ve sprintu druhé místo a pak se dostaly do elitní desítky i tři jeho kolegyně.

Jaroslav Soukup předvedl nejrychlejší běh a na to postavil dvě nuly. Jen pomalejší střelba ho připravila o vítězství. O pouhé tři desetiny sekundy ho překonal Rus Eduard Lapytov. S větším odstupem bral třetí příčku Ruslan Tkalenko. Velmi dobré 14. místo si připsal jednou nepřesný Lukáš Kristejn. Vít Jánov dojel 39., Adam Václavík 41. a poslední z našich Matěj Krupčík do závodu neodstartoval.

Výsledky sprintu mužů

Pořadí IBU Cupu mužů

Pořadí Poháru národů IBU Cupu mužů

Sprint žen opanovaly norské favoritky. Suverénně nejrychlejší běžkyni Tiril Eckhoffové nevadily ani dvě chyby na střelnici. Necelé čtyři vteřiny na ni ztrácela Fanny Birkelandová. Třetí příčka připadla Němce Nadine Horchlerové. Jedna nepřesnost vestoje zabránila v cestě za stupni vítězů Barboře Tomešové, za 7. pozici bude ale určitě ráda. Stejně jako 9. Veronika Zvařičová a 10. Kristýna Černá, jež si dojela pro životní výsledek. Obě střílely za nula. Lea Johanidesová obsadila 25. místo a Ludmila Horká 32. Bývalá běžkyně byla na trati druhou nejrychlejší, jenže udělala čtyři minely.

Výsledky sprintu žen

Pořadí IBU Cupu žen

Pořadí Poháru národů IBU Cupu žen

IBU Cup pokračuje už příští středu v ruském Ťumeni. Tyto závody se pojedou zároveň jako Mistrovství Evropy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *