Home > Závody > IBU Cup Osrblie: Soukupovi vyšel vytrvalostní závod. Skončil osmý

IBU Cup Osrblie: Soukupovi vyšel vytrvalostní závod. Skončil osmý

Jaroslav Soukup

Jaroslav Soukup

Foto: Jaroslav Soukup (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Vytrvalostní závody IBU Cupu ve slovenském Osrblie vyšly českým reprezentantům. Mezi muži si vyjel 8. pozici Jaroslav Soukup, mezi ženami byla 13. Lea Johanidesová.

Soukupa trenéři do nižší soutěže poslali proto, aby nabral formu a připravil se na blížící se evropský šampionát. A zřejmě udělali dobře. Zkušený český reprezentant měl pátý nejlepší běžecký čas a se dvěma chybami mu to v součtu dalo na 8. místo. Slušné body získali i 22. Vít Jánov a 25. Lukáš Kristejn. Hůře už se vedlo 40. Matěji Krupčíkovi a 45. Adamu Václavíkovi, jenž dokonce sedmkrát minul. Díky čtyřem nulám zvítězil Rus Matvej Jelisejev. Skoro minutu a půl za ním zaostal Bulhar Krasimir Anev a třetí místo bral Matthias Bischl z Německa.

Výsledky vytrvalostního závodu mužů

Ve vytrvalostním závodě žen ukázala svou přednost Lea Johanidesová. Z 20 ran minula pouze jednou a vybojovala kvalitní 13. příčku. Mezi dvacítkou nejlepších ji podpořily ještě 19. Kristýna Černá, jež střílela dokonce čistě, a 20. Barbora Tomešová. Na 33. místě se umístila Veronika Zvařičová a na 54. Ludmila Horká. Se čtyřmi nulami se z výhry radovala Francouzka Marine Bollietová. Druhé místo obsadila Ruska Anastasia Zagorujková a třetí Julia Schwaigerová z Rakouska.

Výsledky vytrvalostního závodu žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *