Home > Závody > SP Presque Isle: Štafetu mužů jasně ovládlo Norsko. Češi nestartovali

SP Presque Isle: Štafetu mužů jasně ovládlo Norsko. Češi nestartovali

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Překvapení se nekonalo. Štafetu mužů vyhráli v Presque Isle suverénním způsobem Norové. Češi kvůli nemoci Ondřeje Moravce nestartovali.

Švýcarský úvod

První úsek nabídl jednu zvláštnost. Ani jedna štafeta nemusela na trestné kolo. Ale jen jeden biatlonista ani jednou nedobíjel. Byl jím Erik Lesser a dal Německu náskok 17 vteřin na druhé Švýcarsko a třetí Bělorusko, v jehož barvách se zaskvěl Vladimir Čepelin. Favorizované Norsko figurovalo po nevýrazném výkonu Larse Birkelanda až na 12. příčce.

Králem druhého úseku se stal Benjamin Weger. Švýcar prokázal dobrou formu z posledních dnů, použil jen jeden náhradní náboj a v kombinaci s rychlím během vyjel pro svůj tým více než půl minutovou výhodu. Průběžně druhé místo patřilo Itálii a třetí Rusku. Nováček v týmu Alexander Povarnicyn předvedl další povedený výkon. Propadlo se Bělorusko, Djužev musel na trestné kolo.

Bø + Bø = výhra

Nadějně rozjetý závod zkazil Švýcarům na třetím úseku dvěma trestnými koly Mario Dolder. Do čela se nejprve dostal Ital Dominik Windisch, po třech dobíjeních vestoje ho ovšem překonaly tři štafety v čele s Norskem a Ruskem. Johannes Bø a Dmitrij Malyško přijeli na předávku skoro v totožném čase.

Rus Maxim Cvetkov na závěrečném úseku nestačil Norovi Tarjeimu Bøovi. Starší z bratrské dvojice navíc velmi dobře střílel, a tak bylo o vítězi rozhodnuto. Jean-Guillaume Béatrix byl na střelnici 100% a zaručil Francii stříbro. Bronz nakonec připadl Německu, jelikož Benedikt Doll v posledním okruhu hravě smazal 10vteřinovou ztrátu na Cvetkova. Rusko mohlo být rádo, že skončilo alespoň čtvrté. Až fotofiniš totiž odsunul na pátou příčku domácí Američany. Solidní 6. příčku brala Itálie.

Světový pohár v Presque Isle uzavře štafeta žen. Jede se již dnes od 22:10.

Pořadí na jednotlivých úsecích

První úsek: 1. Lesser (17:31,1), 2. S. Wiestner (+17,0), 3. Čepelin (+17,7)

Druhý úsek: 1. Weger (17:40,7), 2. Bjøntegaard (+17,5), 3. Hofer (+22,5)

Třetí úsek: 1. J. Bø (17:46,5), 2. Malyško (+12,9), 3. Desthieux (+16,6)

Čtvrtý úsek: 1. Doll (17:46,8), 2. T. Bø (+16,6), 3. Doherty (+27,1)

Výsledkový servis

Výsledky štafety mužů

Analýza závodu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *