Home > Závody > IBU Cup Otepää: Česká dvojice i smíšená štafeta byly na úvod 9.

IBU Cup Otepää: Česká dvojice i smíšená štafeta byly na úvod 9.

Matěj Krupčík

České reprezentaci se příliš nepodařil vstup do finálového podniku IBU Cupu. Na smíšenou dvojici i štafetu zbylo v estonském Otepää shodně 9. místo. Vyhrály Norsko a Německo.

Větrné smíšené dvojice

Norské duo Thekla Brunová-Lieová a Martin Femsteinevik se k výhře především prostřílelo. Nemuseli na trestné kolo a dohromady dobíjeli jen 11krát, což byl ve větrném závodě nejlepší střelecký výsledek společně se Slovinskem. Druhé Švédsko ztrácelo 25 sekund, třetí Německo 50.

Lea Johanidesová a Ondřej Hošek podali vyrovnaný výkon jak běžecky, tak střelecky. Hošek dobíjel 8krát, Johanidesová jen 5krát, ale navíc musela na zkrácené trestné kolo. Nakonec to stačilo na 9. místo se ztrátou 2:22,4.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Triumf německého mládí

I ve smíšené štafetě byla hlavním klíčem k úspěchu střelba. Omlazený německý tým musel jen 7krát dobíjet a zvítězil o 21 sekund před rovněž mladým výběrem Norska. Německo dostala do vedení nejzkušenější členka týmu Karolin Horchlerová. Marion Deigenteschová následně ztratila, ale Matthias Dorfer manko na stáhl. David Zobel pak završil triumf. Třetí skončila Ukrajina v čele s Vitou Semerenkovou, která se po třech letech vrátila na tratě.

Česká smíšená štafeta se po většinu závodu pohybovala na 8. příčce. Na posledním úseku se však Matěj Krupčík propadl o jednu pozici. Paradoxně byl ale on tím nejlepším z českého týmu, když jen jednou dobíjel a patřil mu čtvrtý nejlepší čas na úseku. Kristýna Černá rozbíhala jako 8. Stejnou pozici udržela přes trestné kolo Veronika Zvařičová a také pětkrát dobíjející Tomáš Vojík.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Na zítřek jsou naplánovány sprinty mužů a žen.

Foto: Matěj Krupčík (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *