Home > Závody > IBU Cup Otepää: Sprinty ovládli Rusové Zagorujková a Loginov

IBU Cup Otepää: Sprinty ovládli Rusové Zagorujková a Loginov

Alexandr Loginov

Druhý den závěrečného dílu IBU Cupu v Otepää patřil Rusům. Anastasija Zagorujková a Alexandr Loginov zvítězili ve sprintech, Alexej Volkov pak v celkovém hodnocení. Českým reprezentantům se nevedlo.

Triumf Zagorujkové

Až 8. místo držela po druhé střelbě jednou nepřesná Anastasija Zagorujková. Ruska však byla druhá nejrychlejší na trati, a tak stáhla ztrátu 18 sekund na Juliu Schwaigerovou a přidala 6 sekund ke svému dobru. I druhé místo znamenalo pro rakouskou juniorku životní výsledek. Třetí skončila další z Rusek Anna Nikulinová.

Z Češek byla nejvýše 23. Lea Johanidesová. Při solidním běhu ji zdržela dvě trestná kola. Jen jednou kroužila 37. Kristýna Černá, tradičně však byla pomalejší. Dva body získala za 39. pozici Veronika Zvařičová. Ludmila Horká skončila 54.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu žen

Loginov vítězem sprintu, Volkov celkovým

Alexandra Loginova zdobil v dnešním sprintu opět nejrychlejší běžecký čas. Díky němu i s jedním trestným kolem o 12,4 sekundy porazil svého krajana Alexeje Volkova. Tomu však druhé místo stačilo k zajištění si celkového triumfu v IBU Cupu. Pro třetí místo si doběhl Nor Henrik L’Abée-Lund.

Nejrychlejší čas Tomáše Vojíka na střelnici, to byl jediný pozitivní moment z českého pohledu. Svěřenci Marka Lejska se trápili jak na trati, tak na střelnici a nebodovali. Nejlépe na tom byl právě 49. Vojík. Následovali 59. Matěj Krupčík, 66. Lukáš Kristejn, 68. Tomáš Krupčík a 81. Ondřej Hošek. Všichni naši chybovali třikrát s výjimkou Kristejna, který minul čtyři terče.

Výsledky závodu
Analýza závodu
Pořadí IBU Cupu mužů

Foto: Alexandr Loginov (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *