Home > Preview > SP Kontiolahti 2017: Startovní listiny sprintů

SP Kontiolahti 2017: Startovní listiny sprintů

Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová

Martin Fourcade touží po druhém malém křišťálovém glóbu, Laura Dahlmeierová zase chce udělat další krok k tomu velkému. Předposlední díl Světového poháru načínají sprinty.

Sprint mužů
10. 3. | 14:30
cze 2. Krčmář, 24. Moravec, 31. Šlesingr, 63. Václavík, 88. Soukup
Startovní listina

Martin Fourcade dnes velmi pravděpodobně získá do svého držení druhý malý křišťálový glóbus v této sezóně. Stačí mu k tomu maličkost – dojet do 13. místo. Ve hře bude také pátá letošní výhra ve sprintu a rekordní třináctá napříč všemi disciplínami.

Konkurentem by měl pro Francouze být zejména Julian Eberhard. Rakušan zažívá životní sezóny, během níž vyhrál už dva závody a v obou případech to byly sprinty. Naposledy ten v Pchjongčchangu. Forma mu tedy nechybí.

Velmi dobře na tom jsou i Rusové Anton Šipulin a Jevgenij Garaničev. A forma stále ne a ne opustit Američana Lowella Baileyho. Mistr světa z Hochfilzenu nestačil ve sprintu v Pchjongčchangu jen na Eberharda.

Ostře sledovaní budou Norové, kteří se vrací do elitního kolotoče. Zejména bratři Bøovi v Kontiolahti umí, dohromady tu nasbírali 7 pódií. Počítat musíte hlavně s Johannesem, který získal na Mistrovství světa tři individuální stříbra.

Český tým povede do závodu Ondřej Moravec, který v Kontilahti již absolvoval IBU Cup. A to velmi úspěšně, vyhrál a byl druhý. Finské středisko má rád, forma je možná nejlepší za poslední roky. Vše nasvědčuje tomu, že uvidíme další atak nejvyšších příček.

Sprint žen
10. 3. | 17:45
cze 2. Koukalová, 16. Vítková, 23. Puskarčíková, 45. Charvátová, 56. Jislová
Startovní listina

Dnes je to přesně měsíc, kdy byla Laura Dahlmeierová naposledy pokořena. Bylo to právě ve sprintu na Mistrovství světa v Hochfilzenu a měla v tom prsty Gabriela Koukalová. Němku zdobí momentálně vedle skvělého běhu prakticky dokonalá střelba, takže ji bude těžké porazit.

Asi největší šance má žena v červeném Kaisa Mäkäräinenová. Jeden sprint už letos vyhrála, dvakrát byla druhá. S blížícím se koncem sezóny roste její forma, navíc se jí na domácí půdě obvykle daří. Velkou motivací bude i vidina malého křišťálového glóbu. Na Dahlmeierovou má zatím k dobru 15 bodů.

O 2 body zpět je Gabriela Koukalová. V Pchjongčchangu se jí po individuální stránce tolik nevedlo, ale bronz ve štafetě jí vlil euforii do žil. Musí zlepšit střelbu, nulu udržela naposledy v Hochfilzenu. Pak by mohla útočit na svůj třetí letošní triumf ve sprintu.

Mezi aspiranty stupňů vítězek se mohou řadit hned tři Francouzky – Anaïs Chevalierová, Marie Dorinová Habertová a Anaïs Bescondová. Běžecky se v posledních závodech zajímavě zvedá spolehlivá střelkyně Franziska Hildebrandová. Momentálně se daří i Tiril Eckhoffové či Susan Dunkleeové.

Komu se zase tolik nevede, jsou české biatlonistky. I když Eva Puskarčíková dala v posledním sprintu nulu a byla 16. V Kontiolahti by jí to snad mohlo jít lépe na trati. A ve zlepšení věřme i u Veroniky Vítkové, které to ve Finsku jezdí skvěle. Pětkrát už tu byla do 11. místa. Tak kde jinde prolomit trápení?

Foto: Kaisa Mäkäräinenová a Laura Dahlmeierová (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *