Home > Závody > IBU Cup Ridnaun: Duo Johanidesová a Vojík vybojovalo třetí příčku

IBU Cup Ridnaun: Duo Johanidesová a Vojík vybojovalo třetí příčku

Alexej Volkov

Po vítězství Markéty Davidové na úvodní zastávce IBU Cupu slaví český biatlon další úspěch. Dvojice Lea Johanidesová a Tomáš Vojík skončila v italském Ridnaun třetí.

Smíšené dvojice

Johanidesová sice musela hned po úvodní ležce na trestné kolo, ale pak už střílela podobně jako její kolega rychle a především velmi přesně. Vojík navíc v posledním kole udržel za svými zády Ljadova z Běloruska a Emiliena Jacquelina z Francie. Ten se ale přeci jen radoval z medaile. Coline Varcinové totiž nefungovaly při jedné ze střeleb terče a po časovém odpočtu se Francie zařadila na dělenou třetí příčku.

Celý závod si za vítězstvím šlo ukrajinské duo Anastasija Merkušynová a Artěm Tyščenko. O 22 sekund později dorazilo do cíle Rusko, v jehož barvách se vedle Olgy Šesterikovové představil Alexej Volkov.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Smíšená štafeta

Česká smíšená štafeta nabrala už na prvním ztrátu minuty a 44 sekund, když Kristýna Černá třikrát dobíjela. Stejný střelecký výsledek si připsala i Ludmila Horká, ale tu ozdobil třetí nejrychlejší běh. Na 8. příčku Češi poskočili díky dobrému výkonu Lukáše Kristejna a tuhle pozici udržel i Matěj Krupčík.

Výhry se dočkal ruský kvartet Victoria Slivková, Uljana Kajševová, Semen Sučilov a Alexej Slepov. Dva úseky vyhrála Francie, konkrétně Enora Latuillièreová a Aristide Begue, ale celkově z toho bylo druhé místo se ztrátou 24,3 sekundy. Už více než dvě minuty ztrácelo třetí Německo, které bylo dokonce v polovině závodu díky rychlé Denise Herrmannové ve vedení.

Program v Ridnaun pokračuje sobotními sprinty, kde se představí i Jaroslav Soukup.

Výsledky závodu
Analýza závodu

Alexej Volkov: (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *