Home > Preview > SP Pokljuka 2016: Startovní listiny sprintů

SP Pokljuka 2016: Startovní listiny sprintů

Denise Herrmannová

Druhý díl Světového poháru dnes odstartuje ve slovinské Pokljuce sprinty. Pohled na startovní listiny slibuje nebývale zajímavou podívanou, zvlášť u žen.

Sprint mužů
9. 12. | 11:30
cze 10. Moravec, 33. Šlesingr, 35. Krčmář, 58. Václavík, 84. T. Krupčík
Startovní listina

Domáci fanoušci museli být hodně zklamaní, když se dozvěděli, že Jakov Fak nestihne kvůli nemoci ani závody v Pokljuce. Vedle něj stále chybí Tarjei Bø a startovat nebude ani kanadská jednička Nathan Smith. A jednu změnu hlásí i český tým. Jaroslava Soukupa po špatných výkonech v Östersundu nahradil Tomáš Krupčík.

Ty největší hvězdy však na startu budou. Speciální motivaci bude mít Martin Fourcade. Vstup do sezóny mu vyšel, ale přeci jen se dostavila menší kaňka v podobě zaváhání ve stíhacím závodě. To bude chtít napravit třetím triumfem v sezóně a zároveň premiérovým v Pokljuce. Oficiálně by šlo o jeho 50. vítězství ve Světovém poháru.

Lepší výsledky měl v minulosti v Pokljuce Anton Šipulin. Celkově to Rusům na slovinském území sedí a k aspirantům na dobrý výsledek musíme řadit i Antona Babikova, Maxima Cvetkova či Matveje Jelisejeva. Výhru však z loňska obhajuje Simon Schempp.

Za Němcem loni skončil druhý Ole Einar Bjørndalen. A proč by to nemohl zopakovat i letos, vždyť v Östersundu podával velmi dobré výkony. To platí i pro Arnda Peiffera či Simona Fourcada. Na nepovedený sprint ze Švédska bude chtít zapomenout Johannes Thingnes Bø.

Od českých mužů se čeká zlepšení. Michal Krčmář s Ondřejem Moravcem by měli zrychlit v běhu, Michal Šlesingr zase zpřesnit střelbu. Loni byl nejlepším z našich 17. Moravec.

Sprint žen
9. 12. | 14:15
cze 35. Charvátová, 59. Vítková, 62. Koukalová, 78. Puskarčíková, 100. Jislová
Startovní listina

Mezi ženami se rozehrála bitva už den předem. V Pokljuce panují velmi vysoké teploty, které by dnes měly dosahovat až na 9 stupňů. Zřejmě i proto se stala volba startovních pozic pro odpolední sprint žen alchymií.

Čeští trenéři zvolili pro Gabrielu Koukalovou, Veroniku Vítkovou a Evu Puskarčíkovou až třetí startovní skupinu, naopak zbylé favoritky budou startovat mnohem dříve. Až na jednu výjimku. Dorothea Wiererová bude ne tolik povedené vystoupení z Östersundu napravovat s číslem 102. Poslední skupinu si vybraly i nejlepší Ukrajiny, Pidhrušná s Džimovou.

Češky mají rozhodně na co navazovat, když se loni ve čtyřech vešly do 17. místa. A výsledky ze Švédska dávají naději minimálně na zopakování tohoto úspěchu. Proti bude jistě Kaisa Mäkäräinenová, které se ve Slovinsku dlouhodobě daří. A jistě také vedoucí žena Světového poháru Němka Laura Dahlmeierová.

Dahlmeierovou tentokrát nepodpoří nemocná Franziska Preußová, ale naši sousedé vytáhli jiné eso z rukávu. Debut ve Světovém poháru čeká Denise Herrmannovou. Bývalá běžkyně se ukázala fantastickým způsobem v IBU Cupu, kde vyhrála hned při prvním startu. Kdyby to zopakovala i nyní, jednalo by se ještě o větší senzaci.

Ve výčtu favoritek nesmíme opomenout Marii Dorinovou Habertovou, i když se v Östersundu prezentovala ne zrovna vyrovnanými výkony. Na špici by se měla pohybovat i Justine Braisazová a čtvrtou příčku v celkovém hodnocení bude chtít potvrdit Lisa Hauserová. Celý biatlonový svět je pak jistě zvědavý na návrat Anastasii Kuzminové.

Foto: Denise Herrmannová (Autor: Cephas/Wikipedia, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *