Home > Závody > IBU Cup Ridnaun: Tomešová bere ve sprintu šesté místo. Zářili Rusové

IBU Cup Ridnaun: Tomešová bere ve sprintu šesté místo. Zářili Rusové

Barbora Tomešová

Barbora Tomešová

Foto: Barbora Tomešová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Nejlepšího výsledku v sezóně dosáhla dnes v italském Ridnaun Barbora Tomešová. Sprint v rámci IBU Cupu zakončila na 6. místě. Výhry berou Rus Anton Babikov a Francouzka Coline Varcinová.

Původně se mělo jet v polském Duszniki-Zdrój, nepříznivé podmínky ovšem závody přesunuly do Itálie. Určitě to nevadilo Rusům, kteří ve sprintu obsadili kompletní pódium. Zvítězil Anton Babikov před Alexejem Slepovem a Matvejem Elisejevem. Zlepšenou formu prokázal 29. Vít Jánov s bilancí 0+1. O jednu chybu více udělal 31. Matěj Krupčík. Bodoval ještě 37. Lukáš Kristejn. Tomáš Vojík se alespoň z 60. místa kvalifikoval do zítřejšího stíhacího závodu.

Výsledky sprintu mužů

I sprint žen vyšel Ruskám, výhra však putovala do Francie. Coline Varcinová zapsala dvě nuly a zdolala tak o 4,4 sekundy Olgu Jakušovovou. O dalších pět vteřin zpět skončila Světlana Slepcovová. Výborný výkon předvedla šestá Barbora Tomešová. Solidně běžela, rychle střílela a hlavně vyčistila všech 10 terčů. Ještě lépe si po běžecké stránce vedla Jessica Jislová, 19. závodnici v pořadí mohly mrzet jen dvě chyby vleže. Body získala ještě 33. Lea Johanidesová. Do stíhačky proklouzly i 42. Kristýna Černá, 43. Ludmila Horká a 50. Veronika Zvařičová.

Výsledky sprintu žen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *