Home > Závody > SP Ruhpolding: Vytrvalostní závod opět vyhrála Wiererová. Soukalová končí třetí!

SP Ruhpolding: Vytrvalostní závod opět vyhrála Wiererová. Soukalová končí třetí!

Dorothea Wiererová

Dorothea Wiererová

Foto: Dorothea Wiererová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

I druhý vytrvalostní závod v sezóně se stal kořistí Italky Dorothey Wiererové. Na skvělém třetím místě skončila Gabriela Soukalová, jenž tak zvýšila své vedení ve Světovém poháru.

Férové podmínky

Oproti včerejsku se dnes umoudřilo počasí, dalo se mluvit takřka o ideálních podmínkách. I to byl důvod pro to, že se na první střelbě čistě prezentovalo hned 46 biatlonistek. Mezi nimi i Gabriela Soukalová a Veronika Vítková. Všem však mírně odskočilo duo Tiril Eckhoffová a Dorothea Wiererová.

Eckhoffová a Wiererová

Vedoucí žena SP Soukalová dnes vyjela na trať s číslem 7, byla první s větších favoritek. A právě její soupeřky mohly ucítit šanci po tom, co se Češka na druhé položce dopustila jednoho omylu. Další nulu naopak dala Eckhoffová a vedla již o 9 vteřin před Wiererovou, která rovněž střílela čistě. V dosahu byla i třetí Laura Dahlmeierová. Pět z pěti zasáhla i Vítková, jenže trochu pomalejší běh ji řadil s odstupem 40 vteřin na 6. místo.

Do boje o špičkové umístění vrátila Soukalovou čistá třetí střelba. Stejně dobře si ovšem vedly Eckhoffová s Wiererovou, jež zůstávaly na čele. To Dahlmeierová chybovala a přepustila svou pozici další z Italek Federice Sanfilippové. Jednu nepřesnost zaznamenala 19. Veronika Vítková.

Střelecký koncert Wiererové

Závěrečkou zastávku na střelnici zvládla Gabriela Soukalová čistě a ujala se vedení. První vážnou soupeřku v podobě domácí Franzisky Hildebrandové ještě zdolala, byť o pouhých 9 desetin sekundy. Kaisa Mäkäräinenová však už byla nad její síly. Finka sice na Soukalovou po čtvrté položce ztrácela přes 10 vteřin, nakonec ji ale o 15 sekund předstihla. Výborný finiš Kaisy ale nemohl dnes stačit na víc než druhé místo.

Italka Dorothea Wiererová střílela nejrychleji a hlavně nejpřesněji. Čtyři nuly ji zajistily výhru s luxusním 55vteřinovým náskokem. Wiererová tak vyhrála svůj druhý závod v kariéře a zároveň druhý vytrvalostní závod v sezóně. Je tak na nejlepší za malým křišťálovým glóbusem. Za tím velkým stále dobře kráčí Gabriela Soukalová, která má díky třetímu místu v čele seriálu na druhou Marii Dorinovou Habertovou k dobru již 45 bodů.

Dorinová Habertová obsadila šestou příčku a v souboji dvou matek se musela sklonit před pátou Selinou Gasparinovou. Další pěkný výsledek zajela 7. Paulína Fialková.

S jednou chybou patřila 14. pozice Veronice Vítkové. Další Češky už nebodovaly. Evu Puskarčíkovou ovšem 49. místo nemusí tak mrzet, utěšuje ji totiž kvalifikace do hromadného startu. Velmi zle se vedlo 80. Lucii Charvátové a 81. Jitce Landové.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Dorinová Habertová (35:58,5), 2. Mäkäräinenová (+21,2), 3. Dahlmeierová (+21,8) – 8. Soukalová (+51,8), 25. Charvátová (+1:53,0), 38. Vítková (+2:16,0), 51. Landová (+2:48,1), 53. Puskarčíková (+2:51,2)

Střelecké časy: 1. Wiererová (1:30), 2. Hauserová (+3), 3. Crawfordová (+13,0) – 19. Vítková (+28,0), 24. Charvátová (+29,0), 35. Puskarčíková (+34,0), 44. Landová (+37,0), 52. Soukalová (+39,0)

Výsledkový servis

Výsledky vytrvalostního závodu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *