Home > Závody > IBU Cup Ridnaun: Tomešová bere ze stíhačce 10. místo. Vládlo opět Rusko

IBU Cup Ridnaun: Tomešová bere ze stíhačce 10. místo. Vládlo opět Rusko

Barbora Tomešová

Barbora Tomešová

Foto: Barbora Tomešová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

IBU Cup se letos pomalu stává ruským mistrovstvím. Stíhacím závodům v italském Ridnaund vládli Alexej Slepov a Světlana Slepcovová. Dařilo se českým ženám, Tomešová obsadila 10. a Jislová 11. místo.

Ruští muži zažili oproti sprintu trochu ústup ze slávy. Ve stíhačce totiž brali „jen“ první dvě pozice v pořadí první Alexej Slepov a druhý Anton Babikov. Oba na střelnici jednou chybovali, stejně tak třetí Nor Vetle Sjastad Christiansen. Čeští reprezentanti už zažili lepší dny. Matěj Krupčík se umístil na 32. pozici, Lukáš Kristejn na 35. a Vít Jánov na 43. Tomáš Vojík se na start nepostavil. V čele seriálu je po 10 z 19 závodů další z Rusů Matvej Elisejev. Z našich je nejvýše 17. Matěj Krupčík.

Výsledky stíhacího závodu mužů

Pořadí IBU Cupu mužů

Olympijská šampionka Světlana Slepcovová nenašla přemožitelku v ženské stíhačce, čímž si hlasitě řekla o místo ve Světovém poháru. Druhou pozici ukořistila Nadine Horchlerová z Německa a bronz jistila vítězka sprintu Francouzka Coline Varcinová. Všechny tři závodnice minuly po dvou terčích. Takovou střeleckou bilanci měla i Barbora Tomešová, jež uzavřela elitní desítku. Tu druhou zase načala Jessica Jislová, jednou nepřesná. Vedle úspěšného dua se na body dostala ještě 34. Kristýna Černá. Od 42. do 44. místa se seřadily Lea Johanidesová, Ludmila Horká a Veronika Zvařičová. Druholigový seriál vede Ruska Galina Nečkasovová. Jessica Jislová figuruje na výborné 10. příčce.

Výsledky stíhacího závodu žen

Pořadí IBU Cupu žen

Dění v italském Ridnaun uzavře zítřejší smíšená štafeta. Českou republiku budou reprezentovat Barbora Tomešová, Jessika Jislová, Matěj Krupčík a Lukáš Kristejn.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *