Home > Závody > IBU Cup: Tomešová dojela ve sprintu osmá. Výhru bere Ukrajinka Varvynecová

IBU Cup: Tomešová dojela ve sprintu osmá. Výhru bere Ukrajinka Varvynecová

Barbora Tomešová

Barbora Tomešová

Foto: Barbora Tomešová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Českým reprezentantkám se poměrně povedl sprint v rámci IBU Cupu v italském Ridnaun. Barbora Tomešová obsadila 8. příčku, Ludmila Horká 11. Vyhrála Ukrajinka Iryna Varvynecová.

Varvynecová zastřílela dvakrát za nula. Proto za sebou nechala rychlejší, ale jednou chybující Francouzku Anaïs Chevalierovou. Pro Varvynecovou je to druhá výhra v IBU Cupu, pro Chevalierovou první pódium. Od třetího až do šestého místa se seřadily Rusky. Tou nejspokojenější může být třetí Anna Ščerbininová. Za ní skončily Nečkasovová, Slivková a ze Světového poháru dobře známá Viluchinová.

Pěkné 8. místo si vyjela Barbora Tomešová, když zaznamenala jen jednu chybu vestoje. Vůbec nejrychlejší běžecký čas ukázala časomíra Ludmile Horké. Od bývalé běžkyně to tentokrát nebylo špatné ani po střelecké stránce. Bilance 1+1 ji posunula na 11. příčku. Bezchybně si na střelnici vedla 26. Veronika Zvařičová. Body zbyly i na 33. Leu Johanidesovou. Kvalifikovat se do zítřejší stíhačky se povedlo i 41. Jessice Jislová a 45. Kristýně Černé.

Výsledky sprintu

Analýza závodu

Pořadí IBU Cupu

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů IBU Cupu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *