Home > Závody > SP Hochfilzen: Dahlmeierová po nemoci vítězí. Soukalová vybojovala třetí místo!

SP Hochfilzen: Dahlmeierová po nemoci vítězí. Soukalová vybojovala třetí místo!

Laura Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

O Östersund přišla kvůli nemoci, ve stíhacím závodě v Hochfilzenu už Laura Dahlmeierová vyhrála. Výbornou třetí příčku bere vedoucí žena Světového poháru Gabriela Soukalová.

Hildebrandová v čele

Franziska Hildebrandová si od začátku kontrolovala náskok, i když se postupně trochu tenčil. Obě ležky zastřílela čistě, což se ovšem podařilo i dalším biatlonistkám. Po druhé položce se tak v dosahu držely její kolegyně Maren Hammerschmidtová a Laura Dahlmeierová. O půl minuty zaostávala rovněž bezchybná Gabriela Soukalová. Nováčkovskou daň zaplatila Lucie Charvátová, když na úvodní střelbě dvakrát minula. Pak ovšem přidala nulu a byla 15.

Dahlmeierová přebrala vedení

Úvodní stojka přinesla první nepřesnost Hildebrandové a také ztrátu vedení. O 16 vteřin ji předběhla i potřetí přesná Dahlmeierová. Vítězka sprintu však nejela osamocena, přidala se k ní opět čistá Soukalová! Do boje o pódium mohly ještě promluvit Hammerschmidtová či Eckhoffová. S jednou chybou se udržela na 15. pozici Charvátová.

Opět dominantní Němky

Čtveřice na čele udělala na závěrečném střelbě shodně po jedné chybě. To byla dobrá zpráva pro Lauru Dahlmeierovou, která si v závěrečném okruhu mohla vychutnávat jasné vedení. Do cíle dorazila 13,3 vteřiny před Maren Hammerschmidtovou. Obě Němky můžou být velmi spokojené. Dahlmeierová přišla kvůli nemoci o závody v Östersundu, ale teď ukázala, že by mohla zabojovat o velký křišťálový glóbus. Hammerschmidtová okopírovala včerejší životní druhou příčku a jasně si řekla o místo v německé štafetě. Ta bude zítra velmi silná, vždyť na čtvrté pozici dokončila závod další z Němek Franziska Hildebrandová.

Další česká medaile

Už od úvodních metrů závěrečného okruhu bylo jasné, že Gabriela Soukalová bude mít více sil než Hildebrandová. Chvíli se dokonce zdálo, že je v dosahu i Hammerschmidtová. Nakonec tomu tak nebylo, ale třetí příčku brala Gabriela s úsměvem. Není divu, vždyť si upevnila vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. Nyní má na Hildebrandovou náskok 16 bodů.

Přes 6 chyb zajela slušný závod Lucie Charvátová. Díky 22. příčce bere podruhé v životě body. Po jedné minele na každé položce udělala Veronika Vítková a 30. místo ji těšit nemůže. Výbuch na druhé střelbě nedovolil Evě Puskarčíkové lepší než 40. pozici. Jitka Landová uzavřela české vystoupení 53. příčkou.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. Mäkäräinenová (23:08,1), 2. Eckhoffová (+0,9), 3. Dorinová Habertová (+5,4) – 5. Soukalová (+24,3), 13. Charvátová (+33,4), 16. Vítková (+36,5), 36. Puskarčíková (+1:15,7), 44. Landová (+1:38,2)

Střelecké časy: 1. Hauserová (1:41,0), 2. Wiererová (+6,0), 3. Crawfordová a Fenneová (+7,0) – 10. Charvátová (+14,0), 17. Puskarčíková (+16,0), 32. Vítková (+25,0), 42. Soukalová (+34,0), 51. Landová (+45,0)

Výsledkový servis

Výsledky stíhacího závodu žen

Analýza závodu

Pořadí Světového pohár

Pořadí disciplíny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *