Home > Novinky > IBU kvůli dopingu diskvalifikovala Usťugova a Slepcovovou. Rusové přijdou o zlato ze Soči

IBU kvůli dopingu diskvalifikovala Usťugova a Slepcovovou. Rusové přijdou o zlato ze Soči

Jevgenij Usťjugov

Ruský biatlon přichází o jeden ze svých největších triumfů. Mezinárodní biatlonová unie kvůli dopingu diskvalifikovala Jevgenije Usťugova, který byl součástí zlaté štafety na olympiádě v Soči. Stejný trest postihl i Světlanu Slepcovovou.

Jevgenij Usťugov byl diskvalifikován za užití anabolického steroidu Oxandrolonu. Ve vzorku Světlany Slepcovové byl zase objeven Ostarin.

Oba dostali dvouletý trest, který je nepostihne. Už totiž ukončili kariéru. Musí ale uhradit veškeré náklady spojené se svým vyšetřováním. A také budou vyškrtnuti z výsledkových listin olympijské sezóny 2013/2014.

Rusko tak přijde o zlato z olympijské štafety mužů v Soči, kde jel Usťugov druhý úsek. Zlato připadne Německu, stříbro Rakousku a bronz Norsku. Usťugov byl v Soči také pátý ve stíhačce, v individuálních závodech Světového poháru se v inkriminované sezóně dvakrát radoval ze třetího místa.

Slepcovová absolvovala v olympijském ročníku jen jeden závod Světového poháru, byla šestá se štafetou v Le Grand-Bornand.

Zdroj: IBU
Foto: Jevgenij Usťjugov (Autor: Peter Porai-Koshits, pod licencí BY-SA)

11 thoughts on “IBU kvůli dopingu diskvalifikovala Usťugova a Slepcovovou. Rusové přijdou o zlato ze Soči

  1. Už vidím, jak se Usťjugov a spol. hrnou do vracení medailí… – asi podobně jako jejich kolegyně z ženské štafety. Naše děvčata svoje medaile nedostala dodnes – a to bylo o tom rozhodnuto už v listopadu 2017!! Čekají na ně už dva a čtvrt roku marně.

  2. Rusko a doping. To je naprosto nečekané překvapení! Národ plný poctivých lidí s duší na dlani, kteří chtějí jen dobro pro celý svět a svoje sousedy. Každý je má rád, kdekoliv se objeví, tak svým tichým a skromným chováním okamžitě získávají sympatie všech lidí okolo.. Opravdu nepochopitelné, proč by vůbec měl chtít rus vítězit podvodem, vždyť je to proti jeho povaze.

  3. Rusáci to je sebranka .Zakázat jim na jakýkoliv sport , protože jsou to podvodníci a jsou na to důkazy včetně doktorů . Z Ruska nikdy nic dobrého nebylo !!!!!!!!!!!!!!!! Všechno by jim nechal zaplatit + pokutu .

    1. praděd + ostravsky = pánové, chovejte se slušně. Působí to jako sexismus a vence to beztak příjemné není.

  4. Mnohem zajímavější by bylo, kdyby konečně začali testovat kromě Rusů taky Francouzské reprezentanty.

    1. Máš pravdu. Nic moc, také i tebe. Vždy lituji, že rus vyhrál nad germánem. Efekt by byl i v tom, že bys tady nebyl, i mnozí tobě podobní. Pokud tvůj dědek nebyl kolaborant.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *