Home > Závody > IC Arber: Sprint žen vyhrává Viktoria Slivková z Ruska, Ludmila Horká boduje 34. místem

IC Arber: Sprint žen vyhrává Viktoria Slivková z Ruska, Ludmila Horká boduje 34. místem

Ludmila Horká

V německém Arberu, nedaleko českých hranic, odpoledne pokračoval IBU Cup ženským sprintem na 7,5 km. Po bezchybném výkonu se z výhry radovala Viktoria Slivková z Ruska, která si poradila s nadvládou Švédek, Němek a Norek. Nejlépe z českých závodnic si vedla Ludmila Horká, která obsadila 34. místo a získala 7 bodů do celkového hodnocení.

Vítězná Slivková se posouvá na 3. místo v IBU Cupu, celkově však stále vede dnes druhá Anderssonová

Stejně jako v závodě mužů ani v závodě žen nebylo rozhodnuto po mezičase po poslední střelbě. Po druhé střelbě totiž vedla bezchybná Ragnhild Femsteineviková těsně před Slivkovou a 3 Švédkami. V posledním okruhu ale měla více sil Ruska Viktoria Slivková (0), která nakonec vyhrála o více než 16 sekund před Ingelou Anderssonovou (1) a právě Ragnhild Femsteinevikovou (0) z Norska. V celkovém pořadí IBU Cupu se Slivková posunula na třetí místo, zatímco Anderssonová si upevnila první místo.

Na čtvrté místo se v závěrečném okruhu posunula dobrým během Nadine Horchlerová (1), která dnes udělala jednu chybu na střelnici. Těsně pátá skončila také jednou chybující Elisabeth Högbergová (1) ze Švédska, která si tímto výsledkem upevnila druhé místo v celkovém pořadí IBU Cupu. Na malé pódium se navíc dostala další Švédka Felicia Lindqvistová (0), která neminula ani jeden terč, ale pomaleji běžela.

Do první desítky se ještě probojovala sedmá Janina Hettichová (1) z Německa, Norky Karoline Erdalová (1) a Thekla Brunová-Lieová (2) a desátá Fabienne Hartwegerová (0) z Rakouska. Suverénně nejrychleji ze všech závodnic běžela Enora Latuillièreová z Francie, ale na střelnici napáchala 5 chyb a v konečném pořadí figuruje až na 35. místě.

Ludmila Horká bodovala 34. místem, 42. Eliška Svobodová těsně bez bodů

Ludmila Horká podala opět a znovu vynikající běžecký výkon, když nestačila o 23,5 vteřiny pouze na Latuillièreovou, ale na střelnici se jí bohužel opět nedařilo. Při střelbě vleže udělala pouze jednu chybu a před druhou střelbou byla na 18. pozici. Bohužel při stojce netrefila hned 3 terče a na lepší než 34. místo to už v závěrečném okruhu nevytáhla. Navíc i její střelecké časy patřily dnes k těm nejhorším.

Eliška Svobodová podala naprosto bezchybný výkon na střelnici, ale v běhu zatím na nejlepší nestačí, a tak z toho bylo až 42. místo s odstupem 11 sekund na poslední bodovanou pozici. Na body mohla ještě před druhou střelbou pomýšlet Anna Tkadlecová, ale k 1 chybě z ležky přidala 2 omyly na stojce a v celkovém pořadí obsadila 55. místo. Naprosto stejně si na střelnici počínala také Tereza Vinklárková, ale jelikož také pomaleji běhá, tak z toho bylo v cíli až 70. místo.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
34. Ludmila Horká 1+3 1:30,0 73. +23,5 2.
42. Eliška Svobodová 0+0 1:14,0 54. +2:33,7 62.
55. Anna Tkadlecová 1+2 1:30,0 73. +1:58,6 49.
70. Teraze Vinklárková 1+2 1:06,0 29. +3:37,4 73.

Výsledkový servis

Zítra pokračuje IBU Cup v Arberu stíhacím závodem žen i mužů. Již v 10:00 začnou na trať stíhačky vybíhat muži a možnost startu si vybojovali Michal Šlesingr (20.), Adam Václavík (32.) a Milan Žemlička (55.). Ženy začnou startovat od 12:30 a možnost startu si tak také vybojovaly 3 české závodnice.

Foto: Ludmila Horká (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *