Home > Závody > IC Obertilliach: Smíšené dvojice vyhráli Němci, štafetu zrušily problémy s elektřinou

IC Obertilliach: Smíšené dvojice vyhráli Němci, štafetu zrušily problémy s elektřinou

Poslední vítězství před vánoční přestávkou IBU Cupu si dnes v rakouském Obertilliachu připsala smíšená dvojice z Německa. Češi dojeli až 14. Zřejmě přívaly sněhu poté způsobily problémy s technikou a smíšená štafeta byla po úvodní střelbě zrušena.

Smíšené dvojice se potkávaly na kolečku

Páteční déšť dnes vystřídaly mokré sněhové vločky, které zasypávaly trať i dioptry. Střelbu ztížila také mlha a na trestném kolečku bylo plno. Do cíle se dostalo 16 dvojic, 13 bylo předjeto o kolo, na kolečku se ty nepředjeté potkaly 32krát.

Bez trestného oválu (0+10) se obešli vítězní Němci Lucas Fratzscher a Stefanie Schererová, kteří si na čele pohybovali od začátku závodu. Ze stříbrné ruské dvojice musela na jeden trestný okruh Anastasija Poršněvová, Alexander Povarnicyn střílel slušně, zlato prohrál i přes nejrychlejší běh s mužem ve žlutém na posledním stoupání před cílem. Třetí Norsko se blýsklo nulou Karoline Erdalové, na trestné kolečko ale musel šestý muž zkráceného vytrvalostního závodu Sindre Jorde, který absolvoval teprve třetí závod mezi dospělými.

Jednou kroužili i čtvrtí Ukrajinci. Nejlepší střelba startovního pole (pouze osm střel mimo terč) znamenala páté místo pro Rakousko. Skvělý výsledek zaznamenala pouze devětkrát chybující belgická dvojice. Skvěle rozjetý závod „zazdila“ dvojnásobná vítězka sprintů Johanna Skottheimová, která po druhé ležce musela na čtyři trestná kola a švédský pár se z čela propadl na konečné deváté místo.

Český pár až 14.

Česká dvojice ztrácela od začátku na nejlepší běžecky i v rychlosti střelby. Pouze čtyři z dvaceti terčů nezasáhla Natálie Jurčová, která ale stále není v běžecké pohodě. Již po první střelbě ztrácela na čelo 36 sekund, předávala jako 11. s minutovým odstupem. Mikuláš Karlík musel po prvním stojce na dvě trestná kola a propadl se na 18. místo, rychlým během, vyčištěnou ležkou a zachráněnou druhou stojkou přivezl párovou štafetu na konečné 14. pozici s bilancí 2+13.

Mužskému Poháru národů po prvním trimestru vévodí Norové, před Němci a ruskými biatlonisty, Češi jsou osmí. Mezi ženami jsou nejlepší Rusky následované Ukrajinkami a Němkami. Reprezentantky z Čech jsou deváté.

Výsledkový servis

Další program

IBU Cup čeká vánoční přestávka, 10. ledna 2020 zahájí druhý trimestr vytrvalostní závody ve slovenském Brezně – Osrlblie.

Foto: Logo IBU (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *