Home > Závody > IC Obertilliach: Zkrácené vytrvalostní závody vyhráli Semenov a Schererová, Žemlička 25.

IC Obertilliach: Zkrácené vytrvalostní závody vyhráli Semenov a Schererová, Žemlička 25.

Milan Žemlička

V rakouském Obertilliachu pokračuje druholigový IBU Cup. Úvodní zkrácené vytrvalostní závody vyšly nejlépe zkušenému Ukrajinci Serhiji Semenovovi a mladé Němce Stefanii Schererové. Z českých reprezentantů byl nejlepší 25. Milan Žemlička.

Vítězí zkušenost

Serhij Semenov prokázal, že mu dlouhé distance sedí. Na střelnici chyboval jen jednou, navíc střílel velmi rychle a k tomu přidal třetí běžecký čas. Druhého Němce Lucase Fratzschera porazil o 51 sekund. Rovnou minutu ztrácel stabilní účastník Světového poháru Nor Lars Birkeland. Fratzscher a Birkeland chybovali dvakrát.

Pro životní čtvrté místo si dojel ruský talent Sajd Karimulla Chalili, jenž přičítal pouze 45 sekund, podobně jako francouzský mladík Martin Perrilat Bottonet. První závod kariéry v IBU proměnil v šesté místo třiadvacetiletý Nor Sindre Jorde, který minul dva terče.

Solidní body zapsal 25. Milan Žemlička, když třikrát přičítal trestných 45 sekund. Dokonce pětkrát zaváhal 37. Tomáš Krupčík. Daleko za body zůstali 54. Mikuláš Karlík a 61. Ondřej Hošek.

První závod sezóny a hned vítězství

Zkrácený vytrvalostní závod žen si podmanily dvě bezchybné biatlonistky. Třiadvacetiletá Němka Stefanie Schererová proměnila hned svůj první start této v sezóně v premiérové vítězství v IBU Cupu, když druhou Ukrajinku Anastasiji Merkušynovou porazila o 57 sekund. O dalších 7 sekund zpět byla další z Němek Anna Weidelová, která minula jeden terč.

Jednu chybu udělala i čtvrtá Ukrajinka Olga Abramovová. Malé pódium doplnily dvakrát nepřesné Ingela Anderssonová ze Švédska a Karolin Horchlerová z Německa.

Velmi pomalu běžela 36. Anna Tkadlecová, která trefila 19 z 20 terčů. Juniorka Tereza Voborníková skončila se třemi omyly 46. a Natálie Jurčová pro nemoc neodstartovala.

Výsledkový servis

Další program

Po čtvrtečním dni volna se v pátek v Obertilliachu pojedou sprinty.

Hlavní foto: Milan Žemlička (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *