Home > Závody > IC Otepää: Supersprinty pro Weidelovou a Strømsheima, Horká ve finále 28.

IC Otepää: Supersprinty pro Weidelovou a Strømsheima, Horká ve finále 28.

Anna Weidelová

Předposlední zastávku IBU Cupu v estonském Otepää zahájily páteční supersprinty. Mezi ženami triumfovala Anna Weidelová, která na začátku sezóny překvapovala svými výkony i ve Světovém poháru. Premiérové vítězství pak slavil mladý Nor Endre Strømsheim. Z českých reprezentantů se z kvalifikace dokázala probojovat pouze Ludmila Horká, která nakonec obsadila 28. místo.

Známé tváře na vrcholu

Ženskou kvalifikaci ovládla Norka Thekla Brunová-Lieová. Češky byly v kvalifikaci ve dvou. Ludmila Horká se díky 18. místu dostala do finále. Těsně za branami postupující třicítky naopak skončila druhá česká závodnice Anna Tkadlecová, která byla 32.

Finále se nejvíce povedlo Němce Anně Weidelové, která nemusela kroužit ani jedno trestné kolo. Druhé místo brala Rakušanka Dunja Zdoucová. Vítězka kvalifikace Thekla Brunová-Lieová pak ve finále udržela stupně vítězů a dojela si pro třetí pozici. Horké se finále nepovedlo především střelecky, musela jet 9 trestných kol. To jí stačilo na konečnou 28. příčku.

Češky v akci (kvalifikace)
Střelba Běh
18. Ludmila Horká 0+1 +8,8 8.
32. Anna Tkadlecová 0+1 +20,3 31.
Češky v akci (finále)
Střelba Běh
28. Ludmila Horká 2+3+1+3 +37,4/ 17.

Ludmila Horká

Foto: Ludmila Horká (Autor. Jiří Zaňát)

Výsledkový servis

Nový norský biatlonista na scéně

Mužský závod měl dnes v IBU Cupu premiérového vítěze. Jednadvacetiletý Endre Strømsheim se ukázal jako další norská biatlonová naděje. Skvěle si počínal na lyžích, na střelbě se dvakrát mýlil. To mu s přehledem stačilo na výhru. Druhý za Norem dojel jeho věkový vrstevník Ital Daniele Cappellari, ze kterého se pomalu začíná stávat specialistou na tuto disciplínu. V posledním supersprintu v Obertilliachu bral Cappellari bronz. Třetí místo pak patřilo zkušenému závodníkovi Henriku L’Abee-Lundovi.

Stejně jako ženy i čeští muži šli do závodu ve dvou. Ze dvojice Milan Žemlička a Ondřej Hošek se však ani jednomu nepodařilo projít sítem kvalifikace. Žemlička skončil se dvěma omyly 38., Hošek pak se stejným počtem nepřesností obsadil 42. místo.

Češi v akci (kvalifikace)
Střelba Běh
38. Milan Žemlička 1+1 +19,5 46.
42. Ondřej Hošek 1+1 +26,9 61.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Anna Weidelová (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *