Home > Závody > IJC Pokljuka: Čeští junioři si ve smíšených závodech dojeli pro 5. a 6. místo

IJC Pokljuka: Čeští junioři si ve smíšených závodech dojeli pro 5. a 6. místo

Tomáš Mikyska

Úvodní podnik IBU Junior Cupu ve slovinské Pokljuce uzavřely závody smíšených dvojic a štafet. A českým barvám se opět vedlo.

Vítězství francouzského páru, Češi šestí

Francouzský pár Paula Botetová a Sebastien Mahot byl dnes v Pokljuce nejvyrovnanější a zvítězil o 29 sekund před slovinským duem Nika Vindišarová a Alex Cisar. Zatímco Francouzi dobíjeli osmkrát, tak Slovinci desetkrát. Jen šest náhradních nábojů využili třetí Italové Rebecca Passlerová a Michele Molinari.

Česká dvojice skončila šestá. Tereza Voborníková musela na úvod na trestné kolo, ale pak už se podobně jako Jonáš Mareček na střelnici držela.

Triumf Švýcarů, česká smíšená štafeta pátá

Švýcarskou smíšenou štafetu zbrzdilo na první úseku trestné kolo Ley Meierové, ale vedoucí závodnice IBU Junior Cupu Amy Basergaová pak získala vedení a Laurin Fravi s Niklasem Hartwegem ho už nepustili. Němec Tim Grotian se dokázal přiblížit na 10 sekund, bronzové Rusko ztrácelo už 47 sekund.

Petra Suchá musela na prvním úseku čtyřikrát dobíjet a česká štafeta byla průběžně osmá, ale trio Tereza Vinklárková, Tomáš Mikyska a Jakub Kocián si na střelnici vedlo líp a nakonec zařídilo posun na pátou příčku.

Výsledkový servis

Další program

IBU Junior Cup pokračuje už ve středu v italském Martellu. Na programu jsou opět závody smíšených dvojic a štafet.

Foto: Tomáš Mikyska (Autor: Jiří Zaňát)

One thought on “IJC Pokljuka: Čeští junioři si ve smíšených závodech dojeli pro 5. a 6. místo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *