Home > Novinky > Italové se připravují na dobu po Wiererové. Přichází čas mladých, říká trenér Zingerle

Italové se připravují na dobu po Wiererové. Přichází čas mladých, říká trenér Zingerle

Trenér italských biatlonistů Andreas Zingerle se po letošní sezóně rozhodoval, zda bude pokračovat. Strůjce úspěchů Dorothey Wiererové a spol. nakonec přislíbil, že zůstane ještě do olympiády v Pekingu, kdy mu bude 60 let. Pak definitivně skončí. Už ale myslí na své nástupce, kterým připravuje pevnou půdu pod nohama.

Před pár dny byla zveřejněna italská sestava pro nadcházející ročník a stabilní čtveřici v A týmu doplnilo šest talentovaných biatlonistů.

„Musíme už myslet na Zimní olympijské hry 2026. Po olympiádě v roce 2022 určitě skončí někteří sportovci. Když nebudeme teď stavět na mladých, budeme mít před domácí olympiádou velkou díru,“ připomíná Zingerle, že v roce 2026 se bude o olympijské medaile bojovat v Antholzi.

Zklamaná Sanfilippová

Omlazení týmu vzbudilo menší kontroverze. Do prvního týmu se totiž na úkor mladších biatlonistek nedostala zkušená Federica Sanfilippová. V médiích mluvila o překvapení a zklamání.

Co na to italský kouč? „Někde musíte udělat čáru. Federica je teď součástí týmu v pozorování. Věřím ale, že má všechny dveře otevřené.“

Ostatně je pravděpodobné, že Sanfilippovou opět uvidíme ve Světovém poháru. I Zingerle připouští, že se mladí biatlonisté musí mezi dospělými teprve etablovat. „Je před námi ještě hodně práce. Dorothea Wiererová už u toho v roce 2026 nebude, stejně tak Lukas Hofer. Otazníky jsou také u Dominika Windische, bude mu tou dobou 36. Jediná jistota je Lisa Vittozziová. Proto přichází čas mladých, někteří mají potenciál. Cesta je ale ještě dlouhá, zvlášť pokud se nechcete domácí olympiády jen zúčastnit, ale i bojovat o medaile.“

To už bude bez Zingerleho. Možná ale tohle jméno přece jen bude figurovat v seznamu účastníků her. Sedmnáctiletá dcera italského trenéra Linda se totiž letos stala dorosteneckou mistryní světa ve sprintu. „Linda má dobrý potenciál. Jsem si jistý, že může dojít daleko, pokud zůstane zdravá,“ věří hrdý tatínek.

Čtěte také: Wiererovou a spol. doplní v italském áčku šest mladých nadějí

Zdroj: sportnews.bz
Foto: Federica Sanfilippová Dorothea Wiererová (Autor: Jaroslav Svoboda)

6 thoughts on “Italové se připravují na dobu po Wiererové. Přichází čas mladých, říká trenér Zingerle

  1. Chybovat je lidské (a běžet rychle finské, viz jeden potrefený žebříček, jako že to říká Kaisa Mäkäräinenová 😃)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *