Home > Závody > Italskými šampiony jsou Runggaldierová, Dutto a Hofer

Italskými šampiony jsou Runggaldierová, Dutto a Hofer

Lukas Hofer

K několika překvapením došlo na Mistrovství Itálie, které ve čtvrtek a v pátek hostil Antholz. Mezi ženami ovládla sprint i hromadný start Alexia Runggaldierová, mezi muži si zlaté medaile rozdělili Pietro Dutto a Lukas Hofer.

Alexia Runggaldierová ve sprintu využila absence největších favoritek. Střílela čistě a o 18 sekund porazila dvakrát nepřesnou Federicu Sanfilippovou. Bronz brala Nicole Gontierová.

Do hromadného startu naskočily už i Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová, ale musely se spokojit se stříbrem, resp. s bronzem. Runggaldierová byla opět skvělá na střelnici, s jednou chybou nadělila Wiererové 36 sekund. Italská jednička musela na tři trestná kola, Vittozziová najela ještě o 150 metrů víc.

I ve sprintu mužů scházeli největší favorité, a tak se výhry dočkal Pietro Dutto. I přes dvě trestná kola porazil jednou nepřesné Michaela Galassiho a Thierryho Chenala.

Hromadný start už podle očekávání vyhrál Lukas Hofer, který korunoval životní sezónu. Chyboval jen jednou na poslední střelbě a druhému Rudymu Zinimu uštědřil ztrátu více než minuty a půl. Dominik Windisch si se sedmi chybami dojel aspoň pro bronz

Výsledky sprintů
Výsledky hromadných startů

Foto: Lukas Hofer (Autor: Christian Bier/Wikipedia.org, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *