Home > Rozhovory > Jde to i bez Martina, radovala se Dorinová Habertová

Jde to i bez Martina, radovala se Dorinová Habertová

Marie Dorinová Habertová

Poslední den Světového poháru v Kontiolahti měl poměrně jasné vítěze. Ve smíšených dvojicích to bylo Rakousko, ve smíšené štafetě Francie. Marie Dorinová Habertová tento úspěch ocenila o to víc, že týmu scházel Martin Fourcade. Českým barvám bylo souzeno 6. místo, které trochu zklamalo ve smíšené štafetě excelujícího Michala Šlesingra.

„Simon byl zkrátka neuvěřitelný.“

Lisa Hauserová: „Je to geniální. Vestoje jsem sice dvakrát dobíjela, ale Simon byl zkrátka neuvěřitelný. Je to skvělý pocit stát konečně na nejvyšším stupínku.“ (ORF)

Simon Eder: „Chvílemi to bylo velmi těžké, protože hodně foukalo. Na poslední střelbě jsem měl štěstí. Spadl mi kalibr, což se včera nepodařilo.“ (ORF)

Lowell Bailey: „Nepřemýšlel jsem nad pódiem, dokud jsem neopustil závěrečnou střelbu. Viděl jsem před sebou Romana a myslel jsem si, že to bude o závěrečném sprintu.“ (IBU)

Roman Rees: „Nebyl jsem nijak rozechvělý. Byl jsem hodně rád, že můžu jet spolu s Laurou. Nikdy jsem tento formát ještě neběžel. Byl jsem správně namotivovaný.“ (ZDF)

Ondřej Rybář: „Všechno se má jednou zkusit. Chtěli jsme s Gábinou a Ondrou konečně prolomit naši smůlu v této disciplíně, což se i povedlo. Od stupňů vítězů nás ale dělilo příliš mnoho dobíjení.“ (Český rozhlas)

„Lhal bych, kdybych řekl, že jsem spokojený.“

Marie Dorinová Habertová: „Jsem šťastná i za mé kolegy. Ukázali jsme, že můžeme zajet dobrý závod i bez Martina, což je skvělé.“ (IBU)

Quentin Fillon Mailet: „Před startem jsem byl hodně nervózní, protože jsme měli za sebou tři výborné úseky a náskok 25 sekund na Německo. Věděl jsem, že Arnd Peiffer je velmi silný. Viděli jsme ho včera vyhrát.“ (IBU)

Arnd Peiffer: „Na stojce jsem byl trochu nejistý. Chtěl jsem rychle dobít, ale nepodařilo se mi dobře uchopit náboj. Nechal jsem ho spadnout a vzal si další. Normálně se mi to nestává. Trochu mě to naštvalo.“ (ZDF)

Olga Abramovová: „Až ráno jsem zjistila, že budu muset běžet, protože Julija Džimová se necítila dobře. Navíc jsem včera zlomila spoušť. Snažila jsem se ji vyměnit, ale je to hodně individuální, takže mě má střelba překvapila.“ (IBU)

Michal Šlesingr: „Lhal bych, kdybych řekl, že jsem spokojený. Čekal jsem trochu víc. Samozřejmě bychom před závodem umístění do 6. místa brali. Po tom, jak se závod vyvíjel, jsem ale trochu zklamaný, že neměl Michal víc štěstí na střelbě vleže.“ (IBU)

Michal Krčmář: „Podruhé za sebou jsem tam dal čtyřku vleže, v Koreji i teď tady. Absolutně jsem byl na té ležce bezradný. Ani v jednom případě jsem nevěděl, co mám dělat.“ (Český rozhlas)

Foto: Marie Dorinová Habertová (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *