Home > Doporučujeme > Jel bez přilby a byl diskvalifikován. Martin Fourcade přišel o vítězství na domácím šampionátu

Jel bez přilby a byl diskvalifikován. Martin Fourcade přišel o vítězství na domácím šampionátu

Martin Fourcade

Velkou porci smůly si na Mistrovství Francie v Prémanonu vybral Martin Fourcade. Po sobotní druhé příčce v nedělní stíhačce protnul cílovou pásku jako první, ale byl diskvalifikován kvůli porušení pravidel. Vítězství tak připadlo Simonu Desthieuxovi. Mezi ženami opět vyhrála Julia Simonová.

Martinu Fourcadovi v prudkém sjezdu zbraň posunula přilbu tak, že neviděl. Proto ji odhodil a pokračoval bez ochrany hlavy, což je proti pravidlům. Musela tak přijít diskvalifikace.

Ze zlata se po diskvalifikaci Fourcada radoval Simon Desthieux. Na střelnici udělal tři chyby, naproti tomu vítěz supersprintu Quentin Fillon Maillet zaváhal šestkrát. I tak bral stříbro, na Desthieuxe ztratil 13 sekund. Z osmého na třetí místo si polepšil Émilien Jacquelin. Minul jen dva terče.

Pro druhé vítězství si mezi ženami dojela Julia Simonová, byť obkroužila pět trestných kol. Její hlavní konkurentka Justine Braisazová přidala ještě dvě navrch, na druhé příčce ztrácela 41 sekund. Svou pozici na stupních vítězů uhájila i třetí Myrtille Bègueová.

Francouzský šampionát pod hlavičkou Samse Biathlon Summer Tour pokračuje 19. a 20. října v Arçonu.

Výsledky stíhacího závodu mužů
Výsledky stíhacího závodu žen

Zdroj: SkiChrono
Foto: Martin Fourcade (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *