Home > Novinky > Jiří Hamza zůstává na další čtyři roky v čele českého biatlonu

Jiří Hamza zůstává na další čtyři roky v čele českého biatlonu

Jiří Hamza

Jiří Hamza obhájil post prezidenta Českého svazu biatlonu. Po úspěšném olympijském cyklu byl jednoznačně zvolen valnou hromadou, která se v sobotu konala v brněnském hotelu Holiday Inn. Větších změn nedoznal ani zbytek vedení.

Zvolení sedmačtyřicetiletého Jiřího Hamzy prezidentem ČSB na další čtyři roky bylo očekávané. Český biatlon pod jeho vedením zažil fantastické čtyři roky.

Gabriela Koukalová získala velký křišťálový glóbus a stala se mistryní světa, na světové zlato dosáhla i smíšená štafeta. Ondřej Moravec vytěžil ze světových šampionátů celkem tři medaile, Michal Krčmář a Veronika Vítková si zase na krk pověsili cenné kovy z olympiády.

Mezi velké úspěchy se řadí i vzestup českých talentů v čele s juniorskou mistryní světa Markétou Davidovou či dva velkolepě zvládnuté Světové poháry v Novém Městě na Moravě.

Hamza si pro nadcházející čtyřletku klade za cíl udržet český biatlon na čelních pozicích, investovat do mládeže a infrastruktury a nadále pořádat velké akce na českém území.

V úvahu padá také větší zapojení do struktur Mezinárodní biatlonové unie. Už dříve se první muž českého biatlonu nechal slyšet, že by mohl kandidovat na post viceprezidenta IBU.

Kompletní zprávu z valné hromady si můžete přečíst na webu biatlon.cz.

Foto: Jiří Hamza (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *