Home > Novinky > Ruska Glazyrinová byla usvědčena z dopingu. Dostala dvouletý trest

Ruska Glazyrinová byla usvědčena z dopingu. Dostala dvouletý trest

Jekatěrina Glazyrinová

Už minulý rok v únoru Mezinárodní biatlonová unie (IBU) suspendovala Jekatěrinu Glazyrinovou kvůli podezření z užití zakázaných látek. Stalo se tak na základě informací z McLarenovy zprávy. Nyní byl prohřešek Rusky potvrzen a potrestán.

V únoru roku 2017 odjela Jekatěrina Glazyrinová na Mistrovství světa v Hochfilzenu, figurovala ve startovní listině úvodního sprintu, ale na trať se nakonec nevydala. Objevilo se totiž podezření, že porušila antidopingová pravidla.

To po přezkoumání důkazů potvrdila antidopingová porota při IBU. Ruská biatlonistka tak vyfasovala dvouletý trest, který ji při započtení suspendace vyprší v únoru roku 2019.

Její jméno také zmizí z výsledkových listin všech závodů mezi 19. prosincem 2013 a 10. únorem 2017. Glazyrinová tak přijde o svůj nejlepší výsledek v kariéře, kterým bylo druhé místo ze stíhacího závodu v Hochfilzenu v sezóně 2014/2015, stejně jako o třináctou příčku v celkovém hodnocení téhož ročníku.

Zdroj: IBU
Foto: Jekatěrina Glazyrinová (© Georges Ménager, pod licencí BY-NC-ND)

3 thoughts on “Ruska Glazyrinová byla usvědčena z dopingu. Dostala dvouletý trest

  1. Když ona už to moc sranda není. Obecně roste znechucení ze současného stavu biatlonu a může se stát, že bojkot vyhlásí diváci. V Rusku už ani ne tak ze strany diváků a fanoušků, ale ze strany funkcionářů a zainteresovaných lidí zní obvyklá píseň – zahraniční nepřátelé – mezinárodní spiknutí – diskreditace ruského biatlonu ze strany soupeřů- ostatní taky dopují -atd. Nová je sloka o tom, že Rusko ztratilo vliv v IBU, že se dosud dlouho nic nedělo a najednou je tu trest. To je argument i Glazyrinové pro žalobu, kterou chce podat k CAS.
    P.S. Její manžel se jmenuje Šubrinov a je jedním z trenérů Šipulina. To je to jméno na Š., na které jsem si nemohla přesně vzpomenout.

  2. Nevím, jestli mně má nebo nemá udivovat, že vůdčí biatlonový svaz v boji proti dopingu se dosud nevyjádřil a rovněž jejich mediálním partnerům nestojí tento případ za zmínku. Trochu se to podobá situaci kolem OH, kdy se ani v jedněch médiích u nás neobjevil fakt, že účast ruských biatlonistů byla posuzována podle 17 kritérií a fakta k posouzení byla získávána z elektronické databáze organizace RUSADA za roky 2012-2017, která se asi před necelýma dvěma roky nějak dostala do rukou WADY.
    Zde byly porovnávány záznamy mezi kontrolami a výsledky (např. byla provedena kontrola, ale výsledek nebyl zaznamenán), systém ADAMS, evidence močobanky a další údaje. Něco z toho asi může být obyčejný ruský šlendrián, ale to už se dnes nedá zjistit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *