Home > Novinky > Jižní Korea posiluje. Bude ji reprezentovat Ruska Frolinová, dříve Bulyginová

Jižní Korea posiluje. Bude ji reprezentovat Ruska Frolinová, dříve Bulyginová

Anna Frolinová

Anna Frolinová

Foto: Anna Frolinová (© rusbiathlon.ru)

Od korejských biatlonistů se možná ještě dočkáme velkých věcí. Tedy korejských… S blížící se Olympiádou v Pchjongčchang dělá Jižní Korea vše proto, aby byla konkurenceschopná. Posledním krokem bylo angažování ruské mistryně světa Anny Frolinové.

Mimořádný talent

Ve startovních listinách se u 31leté závodnice nezmění pouze vlajka, ale i jméno. Před svatbou byla totiž známá pod jménem Anna Bulyginová.

Rodačka ze Sibiře vždycky platila za velmi talentovanou biatlonistku, což dokládají její tři zlaté medaile z juniorských světových šampionátů. Úspěchy si však připsala i mezi dospělými. Na Mistrovství světa v roce 2009, paradoxně právě v Pchjongčchangu, vybojovala zlato s ruskou štafetou. Se svými krajankami také třikrát ovládla závod Světového poháru. Jednou se radovala i z individuální výhru, konkrétně v sezóně 2008/2009 v Antholzi. Ve Světovém poháru se však objevila naposled v roce 2012.

Není jediná

Frolinová podepsala smlouvu s Korejci před dvěma týdny a nyní je na společném soustředění v Ťumeni. Bývalou ruskou reprezentantku uvidíme v akci už v nadcházející sezóně.

Již dříve se do korejských služeb propůjčil další Rus Alexander Starodubec. U 22letého borce stojí za zmínku především jeho 7. místo z vytrvalostního závodu na Mistrovství světa juniorů 2012.

Proč ne

Kouč korejského týmu Venceslav Iliev na naturalizaci Rusů nevidí nic špatného: „Do Ruska přišli původem korejský rychlobruslař Viktor Ahn a americký snowboardista Vic Wild. Na Olympiádě v Soči získali medaile. Proč by se to nemohlo opakovat? Ruští sportovci jsou v Jižní Koreji uznávaní,“ říká Bulhar v korejských službách.

Krokům asijského týmu se není co divit. Olympiáda je za dveřmi a kvalita z vlastních zdrojů nepřichází. Už šest let čekají Korejci na bodované umístění ve Světovém poháru. Naposledy se povedlo získat dva body Ji-Hee Munové v sezóně 2009/2010. Je pravděpodobné, že minimálně Frolinová by tohle čekání mohla ukončit.

Použitý zdroj: sports.ru

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *