Home > Rozhovory > Johannes Bø chválil své parťáky, čeští trenéři zase muže

Johannes Bø chválil své parťáky, čeští trenéři zase muže

Johannes Thingnes Bø

Včerejší den přinesl nejvíce radosti norské smíšené štafetě a francouzské dvojici. Pozitiva na závodě však našli třeba i Švédové, Němci či Italové. Ani čeští trenéři po 7. a 14. příčce neviděli vše negativně.

„Bylo to jako závod jednotlivců.“

Ole Einar Bjørndalen: „Trénoval jsem v létě dobře a jsem připraven. Může to být opravdu dobré, ale vždycky jsem si trochu nejistý ohledně toho, jak se připravili soupeři.“ (NRK)

Johannes Thingnes Bø: „Měl jsem štěstí, že jsem mohl jet sám. To je to, co umím nejlíp. Snažil jsem se už od začátku získat pár sekund a pak to jen udržovat. Bylo to jako závod jednotlivců, ostatní mi to hodně ulehčili.“ (NRK)

Dorothea Wiererová: „Na střelnici jsem měla hodně problémů. Ale viděla jsem, že je měly i ostatní holky.“ (IBU)

Lukas Hofer: „U prvních čtyř střel jsem se cítil výborně a byl jsem si jistý, že jsem vyčistil i pátý terč. Už jsem dával zbraň na záda. Pak jsem věděl, že má Dominik silné závěry a byl přesvědčen, že to zvládne.“ (IBU)

„Připadala jsem si jako v kině na špatném filmu.“

Ondřej Rybář: „Všichni ukázali vůli, morálku a bojovnost, toho si hodně cením. Výsledkem bylo, že jsme se vrátili do popředí závodu. Tahle štafeta stále patří hodně vysoko.“ (ČT)

Veronika Vítková: „Připadala jsem si jako v kině na špatném filmu. Snažila jsem se rychle dobít a odjet bez trestného kola. Jenže mi začalo téci do bot a nezvládla jsem to.“ (biatlon.cz)

Zdeněk Vítek: „Verča pak po první položce odjela už slušný závod, Gábina na ni navázala a kluci odvedli perfektní závod na střelnici.“ (ČT)

Michal Šlesingr: „Velkou radost mám z ležky. Byla rychlá, v rytmu, přesně tak, jak jsme ji celou dobu pilovali. Na stojce už to bylo trochu ve starých kolejích, tam kde bylo potřeba, jsem si přibrzdil.“ (biatlon.cz)

„Je to hrozně rychlá a specifická disciplína. Jedno zaváhání a je konec.“

Martin Fourcade: „Smíšená štafeta je disciplínou, kde musíte být dobří jak ve střelbě, tak v běhu. Byl jsem spokojený hlavně s rychlou ležkou. Sníh byl ledový a nebylo lehké se na něm pohybovat. Navíc celkem foukalo, což je pro Östersund typické.“ (IBU)

Erik Lesser: „Věděl jsem, že je Martin silnější než já. Ale měl jsem dobrou taktiku. Myslím, že máme v týmu jednoho biatlonistu, který může Fourcada porazit. Ostatní se mohou asi jen dívat.“ (IBU)

Torstein Stenersen: „Je to skvělé pro celé Švédsko a ukazuje to, že míříme do světové špičky.“ (IBU)

Michal Krčmář: „Moje jízda hodně vychází z nohou, ale ty mně na ledových plotnách při odrazu ujížděly. Pak jsem vždycky na trati poloviční, moje ruce na vše nestačí. To byl přesně dnešní případ.“ (biatlon.cz)

Michael Málek: „Měli jsme na lepší výsledek. Evě se střelba nepovedla, měla rány nahoře, ta druhá položka už byla lepší. Je to hrozně rychlá a specifická disciplína. Jedno zaváhání a je konec.“ (ČT)

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *