Home > Rozhovory > Johannes Bø už je směrem k MS klidnější. Fourcade opět litoval chyb

Johannes Bø už je směrem k MS klidnější. Fourcade opět litoval chyb

Johannes Thingnes Bø

Nemoc mu narušila letošní sezónu, ale krátce před Mistrovstvím světa v Hochfilzenu už Johannes Thingnes Bø může říct: Jsem připraven. Utvrdila ho v tom výhra v hromadném startu v Antholzi. Martinu Fourcadovi dnešní závod zase ukázal, že je na čem pracovat. To platí i pro český tým.

„Přišlo to v pravý čas“

Johannes Thingnes Bø: „Výhra chutná fantasticky. Byl to absolutně perfektní závod. Blíží se Mistrovství světa, takže to přišlo v pravý čas. Díky tomu jsem před šampionátem daleko klidnější.“ (NRK)

Quentin Fillon Maillet: „Jsem spokojený s tím, jak mi to šlo na trati a trochu zklamaný prohraným soubojem o první místo. Ale Johannes dnes byl nejsilnější. Užil jsem si to, před Mistrovstvím světa je to velké nakopnutí.“ (L’Equipe)

Anton Šipulin: „V posledním kole jsem na obrazovce viděl, že jsem jen 13 sekund za kluky. Samozřejmě jsem je chtěl dotáhnout. V jednu chvíli jsem se k nim přibližoval. Pak ale dostali informace a přidali. Už jsem neměl síly.“ (RBU)

„Totálně špatný výkon“

Martin Fourcade: „Udělal jsem hodně chyb, zvlášť na poslední střelbě. S mou formou jsem dnes mohl bojovat o stupně vítězů. Ale je jasné, že se dvěma chybami na poslední střelbě to možné není. Jsou to stejné chyby, jako už jsem letos udělal. Budu se snažit, abych se s tím na Mistrovství světa popasoval lépe.“ (L’Equipe)

Ondřej Moravec: „Zkazil jsem to na střelnici hned od začátku, totálně špatný výkon ode mě. Mohl jsem si vybrat špatný den, už se ta únava kumuluje, ale na nic ne nevymlouvám, nechal jsem tam všechno, bohužel jsem to pokazil na střelnici. A ani mě extra nepodržely lyže, ale to je až druhořadé.“ (Český rozhlas)

Ondřej Rybář: „Do patnáctého místa nikdo nebyl, takže spokojení byt určitě nemůžeme. Na klucích se myslím projevila únava, protože ani běžecky to nebylo hvězdné.“ (ČT sport)

Foto: Johannes Thingnes Bø (© Tor Atle Kleven, pod licencní BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *