Home > Novinky > Johannes Thingnes Bø chybí v norské nominaci pro Oberhof a Ruhpolding

Johannes Thingnes Bø chybí v norské nominaci pro Oberhof a Ruhpolding

Johannes Thingnes Bø už avizoval, že vynechá lednové závody Světového poháru. V norské nominaci pro závody v německém Oberhofu a Ruhpoldingu skutečně schází.

Šestadvacetiletý biatlonista, který momentálně vede celkového hodnocení SP o 61 bodů před svým bratrem Tarjeim, chce být na blízku své manželce Heddě, která má v lednu přivést na svět syna. Je tak jasné, že Johannes vynechá minimálně čtyři individuální závody, což podstatně zdramatizuje boj o velký křišťálový glóbus.

Nejen díky bratrskému duu Bøových zažívají Norové skvělý vstup do sezóny. Tiril Eckhoffová je v celkovém hodnocení druhá, Ingrid Tandrevoldová třetí. Norsko ovládlo všechny mužské a ženské štafety. „Nikdy předtím jsme před Vánocemi neměli tolik výher a pódií. Abychom na to navázali i v roce 2020, tak musí každý přes Vánoce dobře potrénovat a zároveň si odpočinout. Věřím, že odstartujeme nový rok úspěšně,“ říká sportovní ředitel Norské biatlonové federace Per Arne Botnan.

Další z opor v norské sestavě pro německé štace Světového poháru nechybí. Johannese Bøho nahradí vítěz posledního závodu IBU Cupu Aleksander Andersen.

Norská nominace pro Oberhof a Ruhpolding

Ženy: Tiril Eckhoffová, Karoline Knottenová, Thekla Brunová-Lieová, Marte Olsbuová Røiselandová, Synnøve Solemdalová, Ingrid Tandrevoldová

Muži: Aleksander Andersen, Lars Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Tarjei Bø, Vetle Christiansen, Johannes Dale

Zdroj: NTB
Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *